YENİ

9 Ekim 2018 Salı

GanyanTime.com

10 Ekim Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Formunu sürekli geliştiren ve bu kez DİLBAĞI takılacak olan Jack Sparrow ile koştukça çok daha iyi yerlere gelmesini beklediğim Karapanter ikilisine eşit şans vermekteyim. Gücü oranında başarılı koşabilen Agera ve bu kez çok daha hazırlıklı Akıncı hatalardan kendilerine pay çıkaracaklar. 

SIRALAMAM: 3-4-1-2

2. Koşu: Hücumda geç kaldığından dolayı kazanabileceği son iki sınavından da 2.liklerle ayrılan Sevda Türküsü ile son koşularına nazaran daha uygun rakipler yanında koşan Oğulcanım ikilisi arasında geçeceğine inandığım koşuda en az hata yapan koşunun galibini belirleyecektir. 

SIRALAMAM: 4-2

3. Koşu: İzmir’deki gayet başarılı koşuları ardından İstanbul’a getirilerek Pazartesi sabahı iç piste yaptığı sprintinde oldukça sıhhatli gördüğüm Szigetvar, kabiliyetli bir kısrak olan Karma Felsefesi, en az kendisi kadar iyi bir hazırlıktan geçen ekürisiyle Kayı Ovası ile dişine göre rakipler arasında koşan Di Force ayrımsız yazılarak bu ayak kapatılmalıdır. 

SIRALAMAM: 3-5-2-1

4. Koşu: Beklentilerin çok altında koştuğu ilk çim yarışını kesinlikle ölçü almadığım Hayal Tufanı, son kez Goycochea ile birlikte yaptığı 1200/1.14.6  – 1000/1.02 – 400/24 R globundaki havasını performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. Sürekli iyiye giden The Power, son sprinti çok iyi Helbent ile Pazartesi gerçekleştirdiği 800/48.2 – 400/22.8 R işinde yeşil ışık yakan Acapulco hata affetmezler. 

SIRALAMAM: 4-6-5-1

5. Koşu: Trafik sorunu yaşadığı ve oldukça zaman kaybettiği son çim yarışından başarılı bir 4.lük çıkaran Paçi’nin eli kulağında olduğu gözlerden kaçmıyor. Her geçen gün üzerine koyan Hoppa ile istim üzerine getirilen Batsheba öncelikli takipçileri. Bu haftaki hazırlıkları olumlu Ferforje ve açıklarını kapatan Queen Leonessa ihmale gelmezler. 

SIRALAMAM: 8-10-9-6-4

6. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve ciddi rakipleriyle arasında önemli bir kilo avantajı bulunan Corcovado, koruduğu formuyla ilk etapta düşünülmeli. Başarılı bir sezon geçiren Stallion Falcon, mesafesinde favoriye zorlayacaktır. Pazartesi günkü sprintinde göz dolduran Victory Is Ours, dengi grupta göz ardı edilmemeli. Gününde olduğu zaman farklı koşan Depository, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı. 

SIRALAMAM: 6-3-1-2

7. Koşu: Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden biri olan Sahipbey’in önde temposunu bozacak rakiplerinin olmayışı şansını bir kat daha artırmış durumda. Mükemmel bir forma sahip bulunan safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 2 // 1

8. Koşu: Sürekli artan bir kondisyona sahip bulunan Tijiware ile tırnağının ucuna getirilen Naçal arasındaki mücadeleye, makineden düzgün çıkması halinde Kobra’da katılacaktır. 

SIRALAMAM: 5-3-2

9. Koşu: Pazartesi günkü 800/50.6 – 400/25.3 HR rekor dereceli galobunda tüm dikkatleri üzerine çeken Bedircan, idmanları kadar koşarsa gruba üstünlük sağlayacaktır. Sabah çalışmalarını beğendiğim Karagülbeyi, yeterli kondisyonuyla Derindeniz, koştukça üzerine koyan Özekan ile eküri destekli Makriköy gözden uzak tutulmamalı. DİLBAĞI takan Ustaoğlu, başarısız yarışlarındaki izleri silmeye çalışacaktır. 

SIRALAMAM: 8-10-9-13-1-3