YENİ

10 Ekim 2018 Çarşamba

GanyanTime.com

11 Ekim Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: İstanbul’da iştirak ettiği birbirinden başarılı son koşuları ardından bu kez şansını Ankara’da deneyecek olan Civantay, yarışlarının üst üste gelmesinden olumsuz yönde etkilenmediği takdirde gruba üstünlük sağlayacaktır. Ufak tefek sorunları halledilen ve hız verdiği çalışmaları gayet iyi Taşralı, dinçlik yarışlarını seven bir safkan. Mesafesinde en az favori kadar şans verilmesi taraftarıyım. Kazanarak moral bulan Bayçınar ile takı değişikliğine giden Asil Rüzgar hatalardan istifade edebilirler. 

SIRALAMAM: 3-4-1-2

2. Koşu: Sert rakipler arasındaki başarısız son koşusunu kesinlikle ölçü almadığım Desen, tamamladığı hazırlıkları ve en az kendisi kadar iyi durumdaki ahırdaşı Mavi Bahar ile birlikte düşünülmeli. DİLBAĞI denenecek olan kısrağın gruba üstünlük sağlamasını bekliyorum. 

SIRALAMAM: 3 // 4-1-5

3. Koşu: Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bularak tırnağının ucuna getirildiğin ispatlayan Pearl Gem ile önemli bir kilo avantajına sahip bulunan Victory Cry arasındaki mücadeleye, form durumu oldukça parlak Hafo’da iştirak edebilir. 

SIRALAMAM: 3-4-1

4. Koşu: Etkisiz son yarışı ardından kısa bir süre istirahat ettirilen Pratik Nevzat, tekrardan hız verdiği çalışmalarında form tutma yolunda olduğunu belli ediyor. Gününde olduğu zaman çok farklı koşabilen Kavzan’ın bu tip mesafelerde gayet başarılı koşuları mevcut. Güzel bir form sıçraması gösteren Vicdansız, tam dişine göre rakipler arasında kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Üzerindeki durgunluğu hızla atmaya başlayan Şehlevent, başarısız son koşularındaki izleri silmeye çalışacaktır. 

SIRALAMAM: 5-4-2-3

5. Koşu: Pist ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında birbirinden başarılı 2.liklere imza atan Akıllı Ol, kantarmasını tanıyan aprantisiyle şeytanın bacağını kırmaya çalışacaktır. Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bulan Asrı Saadet ile edindiği tecrübeyle Gür Poyrazı gözden uzak tutulmamalı. Eküri destekli Dağberkhan’dan bu gün için beklenen patlama gelebilir. Sorunlarından kurtulan Özdilyalaz’ın bu grupla baş edebilecek yetenekte olduğuna inanıyorum. Kabiliyetli bir kısrak olan Rosemay, dinçlikle beklentilerin üzerinde bir sonuçla ayrılabilir. Yeterli bir hazırlığa sahip bulunan Artvin Beyi ise bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır. 

SIRALAMAM: 1-9-4-3-5-12-2

6. Koşu: İstanbul’daki son Gr-1 2400 metrelik çim koşusunu yakın aralarla 3.tamamlayan Zafer Ateşi, Salı sabahı yaptığı 600/38.4 – 400/24.7 R kendi halindeki sprintinde de oldukça sıhhatli bir görünüm içerisindeydi. İlk kez çıkacağı Ankara pistini yadırgamadığı takdirde gruba üstünlük sağlayabilir. Ankara çiminde ne denli farklı koşabildiğini 64 kilo ile iştirak ettiği son sınavıyla bir kez daha ispatlayan Baybaşkan, muhafaza ettiği formuyla üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Formunu sürekli geliştiren Distant Shining ile başarılı bir sezon geçiren Montana en küçük bir hatayı affetmezler. Turvakar galoplarla muntazam bir şekilde hazırlandığı gözlerden kaçmayan kalite safkan Piano Sonata, dinçlikle klasını konuşturmaya çalışacaktır. 

SIRALAMAM: 5-1-6-7-4

7. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve bu sınavı için tamamladığı hazırlıklarında dereceli galoplar ortaya koyan Bitcoin, daha önce geride bıraktığı rakipleri yanında favori olmayı hak ediyor. Beklentilerin çok altında koştuğu başarısız son yarışını kesinlikle gücüne ölçü almadığım More Than A Game ile gösterişli kazandığı sınavıyla dikkatleri üzerine çeken Lexington Fire favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecekler.SIRALAMAM: 2-5-4

8. Koşu: Düzlüğe el oynatmadan çıktığı İstanbul’daki son 1900 metrelik çim koşusunda, önde kolay tempoda giden Öncüpınar’a olduğundan fazla avans verince sonlardaki kuvvetleri atakları ancak kendisine 2.08.49’luk derecesiyle 2.lik getiren Elabars, mükemmel durumunu aynı titizlikle devam ettiriyor. Grubun uygunluğu ve başarılı binicisiyle kazanacağına inandığım kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 3

9. Koşu: Geçtiğimiz hafta katıldığı 1300 metrelik çim koşusunda Tangöze ile verdiği mücadele sonucunda az farkla 2.likle yetinen Güzelçocuk ve gücü oranında başarılı koşabilen Hırslı ufak bütçeli kuponlar için yeterli olacaktır. İyi bir hazırlıktan geçen Çelikkardeşler ile gelişen kondisyonuyla Gürleyenhan her an devreye girebilecek yetenekteler. 

SIRALAMAM: 9-10-2-3