YENİ

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE! SİTEMİZ İSTENMEYEN HATALAR SONUCU YENİDEN BAKIMA ALINMIŞTIR.

12 Ekim 2018 Cuma

GanyanTime.com

12 Ekim Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı tahminleri, Koşu Yorumları

 

3. Koşu: Mesafe ayırt etmeksizin mücadele verdiği son koşularında gayet başarılı sonuçlarla ayrılan Moskova Ateşi, önde temposunu bozacak rakiplerinin olmayışı şansını yükselten Hilaleda, kolay kazandığı yarışı ardından formunu sürekli geliştiren Aksakal ile Ankara’dan iyi durumda getirilen Akarnejat ayrım yapılmaksızın kuponlara yazılmalı. 

SIRALAMAM: 4-7-3-2

4. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz basın. Uzun süreden beridir muntazam idmanda olan ve son kez bu günkü jokeyi idaresinde ekürisi Route Pancil’e avans vererek gerçekleştirdiği 1000/1.01.2 – 400/23.2 R dereceli galobunu el oynatmadan tamamlayarak beğenimi toplayan Matbaacı, bu havasını performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. Ankara’da tamamladığı hazırlıklarında sergilediği derecelerle dikkat uyandıran ve oldukça güçlü bir kan hatına sahip Jungle Man, hedeflendiği koşuda en az favori kadar şanslı konumda. Yeterli kondisyonu ve düzgün bir eşkale sahip Lasting Memory ile grubun en pişkin isimlerinden Free Turks hatalardan en iyi şekilde yararlanacaklardır. 

SIRALAMAM: 7-5-6-3

5. Koşu: Erkenden getirildiği İstanbul’da gayet güzel bir hazırlıktan geçen ve tam dişine göre rakipler arasında mücadele veren Drem Green’i birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Tekrardan istenilen seviyeye gelen Can Oprah, en az favori kadar iddialı konumda. İstikrarlı bir performansa sahip Dark Love, formunda gözle görülür gelişmeler mevcut Mutineer ile bu haftaki hazırlıkları olumlu Mavişim kollanılması gereken diğer taylar. 

SIRALAMAM: 4-2-3-1-6

6. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve bu tip mesafelerin klas isimlerinden biri olan Copperfield, dereceli galoplarıyla kusursuz durumunu aynı titizlikle koruduğunu ispatlıyor. Daha önce geride bıraktığı rakipler yanında ve adeta bütünleştiği pilotuyla başarılarına bir yenisini eklemesini bekliyorum. 

SIRALAMAM: 1

7. Koşu: Koşunun tüm yükünü çektiği son 2000 metre mesafeli sentetik pist startında, düzlükten sonra dışından diri gelen Bawepir ile fotoya kadar kıran kırana bir mücadeleye girişen Ayahna 2.21.06’lık derecesiyle tatminkar bir 2.lik çıkardı. İyi durumunu muntazam idmanlarıyla muhafaza eden formda safkan inatçı yarış karakteriyle favori olmayı hak ediyor. Hücumda çok geç kaldığı son koşusundan başarılı bir 2.lik çıkaran Salvo ile Salı sabahı yaptığı 800/55.2 – 400/27.2 R galobunda pırıl pırıl bir görünüm içerisinde olan Gümüşkesen favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir. 

SIRALAMAM: 2-5-4

8. Koşu: Yine bu tip rakipler arasında iştirak ettiği son iki koşusunda da başarılı sonuçlarla ayrılarak üstün bir performans sergileyen Tiniz Beyi, aynı titizlikle hazırlandığı koşusunda da üst sıralardaki yerini alacaktır. Bu haftaki hazırlıklarında ciddi tutulduğu gözlerden kaçmayan Magic Bullet, ilk kez çıkacağı sentetik piste şeytanın bacağını kırabilir. Gücü oranında başarılı koşabilen Champ Lion, tekrardan istenilen seviyeye ulaşan Didactic ile aşama kaydeden Joshua hatalardan yararlanacaklar. Bu grupla baş edebilecek yetenekteki Tamga ile formunu geliştirmeye başlayan Scifo kollanılması gereken diğer isimler. 

SIRALAMAM: 8-7-11-5-3-1-2