YENİ

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE! SİTEMİZ İSTENMEYEN HATALAR SONUCU YENİDEN BAKIMA ALINMIŞTIR.

13 Ekim 2018 Cumartesi

GanyanTime.com

13 Ekim Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Kum – çim ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında sürekli adından bahsettirmeyi başaran Dear Molly, bu gün için kısa sprintini sonlara saklaması halinde özlediği birinciliğe kavuşacaktır. Formu ışıltılı Eloin ile dengi rakipler yanında Albuse favoriye sert rakiplerdir. Adios, İbrişim ve Massandra sonraki ihtimaller. 

SIRALAMAM: 6-5-2-1-4-3

2. Koşu: Çok daha ciddi rakipler arasında koştuğu son yarışlarında başarılı sonuçlarla ayrılan Başpehlivan’ın tam dişine göre bu grubu geride bırakması normal sonuç olacaktır. 

SIRALAMAM: 1

3. Koşu: Problemlerinden dolayı aralıklarla koşan sınıf safkan Gloin, güzel hazırlıklarıyla klasını konuşturabilir. Formunu sürekli geliştirmeye başlayan Turap, İstanbul’daki son yarışındaki hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olması halinde söz sahibi olacaktır. Ağır kilolu Kocaeli yarışını ölçü almadığım Undaunted ile Doğu illerindeki koşuları gayet iyi Silverado hatalardan kendilerine pay çıkaracaklar. 

SIRALAMAM: 2-4-3-1

4. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak olmasına rağmen tamamladığı hazırlıklarında iyi dereceler ortaya koyan Hawking, bu havasını performansına yansıtması halinde söz sahibi olacaktır. Çimdeki ilk koşusunda büyük bir hayal kırıklığı yaratan Tonga, bu kez şansını kumda deneyecek. Gördüğü koşusu ardından sürekli üzerine koymaya başlayan Mister Heart, edindiği tecrübeyle üst sıralardaki yerini zorlar. Ayağına çok çabuk olan Miss Matra, ilk startındaki hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olması halinde starttan çıktığı gibi bitirebilecek yetenektedir. 

SIRALAMAM: 3-5-4-9

5. Koşu: Grubun formda isimlerinden biri olan Palermo, gördüğü koşularıyla kondisyon açığını gideren Beyşehirli, kaba kum performansı parlak Dedemanbeyi, gücü nispetinde başarılı koşan Zehir Hafiye ile üzerindeki durgunluğu atma çabası içerisindeki Yantar ilk etapta düşünülmeli. Zorlu koşuda; Bilgeprenses, Çakırali ile Singapore Prensi fazlaca ihmale gelmezler. 

SIRALAMAM: 4-1-5-6-9-8-10-11

6. Koşu: Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu Adana’daki Kv-8 çim yarışını 1.26.61’lık derecesiyle kolay ve gösterişli kazanan Ateşbibi, tekrar döndüğü Ankara’da yaptığı hazırlıklarında da beğeni topluyor. 5’te 3 yaptığı piste ve daha önce geride bıraktığı rakipler yanında kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 2

7. Koşu: Olumlu tedavisi ardından katıldığı ilk uzun mesafeli çim yarışından tatminkar bir 2.lik çıkaran Arsen Lupen, kısa ve orta mesafelerde çok daha iddialı koşabiliyor. Değişen başarılı binicisiyle başta şans verilmeli. Sık koşmasına rağmen gününde olduğu zaman beklentilerin üzerinde koşabilen Speedy Gunner’den ters bir yarış gelebilir. Adana’dan eli boş dönen Glen ile adeta bütünleştiği binicisini bulan Kupa Ası şanslı olabilecek diğer isimlerdir. 

SIRALAMAM: 3-2-5-6

8. Koşu: Katıldığı ilk üç çim yarışında da adından bahsettirmeyi başaran Lucid ile koştukça çok daha iyi gruplarda bile iddialı olabilecek kalibreye sahip Scuotleo ikilisi arasında sıkı bir çekişme bizleri bekliyor. En az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir. 

SIRALAMAM: 3-5

9. Koşu: Başarılı ilk çim sınavı ardından kısa bir süre istirahat ettirilen Fire Runner, hız verdiği hazırlıklarında sergilediği derecelerle göz dolduruyor. DİLBAĞI takılan tayın çok daha iyi durumda gireceği koşusunda birinciliği zorlamışını bekliyorum. İlk kez koşacak olmasına rağmen ekibinin büyük beklentiler içerisindeki Yeditepe ile sorunları halledilen The Matched favorinin öncelikli takipçileridir. Dumbledore, Alaskan Lady ve Spring sonraki ihtimaller. 

SIRALAMAM: 2-5-4-1-6-12