YENİ

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE! SİTEMİZ İSTENMEYEN HATALAR SONUCU YENİDEN BAKIMA ALINMIŞTIR.

14 Ekim 2018 Pazar

GanyanTime.com

14 Ekim Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı tahminleri, Koşu Yorumları

 

3. Koşu: Pist ve mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında üstün bir performans ortaya koyan Öncüpınar, mükemmel durumunu muntazam idmanlarıyla devam ettiriyor. Ağır kilosuna rağmen elverişli rakipler yanında bir kez daha zaferle ayrılabilecek kalibreye sahip. Aradan sonra Ankara’da iki yarış gösterilerek açıkları hızla kapanan Berkuk, makinede fazla oyalanmadığı takdirde üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Gücü nispetinde başarılı koşabilen Göz Ağrısı, sağlıklı idman görünümüyle fazlaca ihmale gelmez. Başarılı son yarışının bir tesadüf olmadığını 600/41 – 400/26.5 R sprintini kolay bir şekilde tamamlayarak bir kez daha ispatlayan Varlıklı, gözden uzak tutulmamalı. Sık koşmasına rağmen Alturbo ve form tutma çabası içerisindeki Okgibi sürpriz uğraşı verecekler. 

SIRALAMAM: 1-3-4-7-6-9

4. Koşu: Olumlu tedavisi ardından yine bu rakipler arasında katıldığı iki koşusunda da adından bahsettirmeyi başaran kalite safkan Denizim, Cumartesi sabahı İstanbul’da yaptığı kısa sprintinde kusursuz bir görünüm içerisindeydi. Giderdiği açıklarıyla klasını konuşturabilir. Tam bir istikrar abidesi olan Batmanaslanı, ısrarlı binicisiyle başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. Süratli yapısı ve inatçı karakteriyle bilinen formda Aşemez, daha önce geride bıraktığı rakipler arasında kuponların olmazsa olmazlarından biri. Kısa ve orta mesafelerde çok daha iddialı koşabilen Yeltay ile yeterli bir hazırlığı bulunan Diliran gözden uzak tutulmaması gereken diğer şanslı isimlerdir. 

SIRALAMAM: 4-2-1-10-8

5. Koşu: Sabırlı bir bekleme gerçekleştirdiği Ankara’daki son 1400 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra dışarıya doğru kayarak ataklarını sıklaştıran Drive Faster, fotoya yakın İrem Su’yu yakalayarak 1.23.21’lik derecesiyle kolay bir zaferle ayrılmalı bildi. Getirildiği İstanbul’da Cuma sabahı yaptığı 800/47 – 400/23.4 R dereceli galobunda da iyi durumundan hiçbir şey kaybetmediğini ispatlayan safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 3

6. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği rekor dereceli galobundaki kolaylığıyla çok daha iyi duruma ulaştığını gözlemlediğim Şeker Hanım ile bu aralar güzel bir form sıçraması gösteren Run For Derya ikilisine birincilikte eşit şans vermekteyim. Geçtiğimiz hafta katıldığı Gr-1 çim sınavında binicisi tarafından fazla sıkıştırılmayan Valencia, mesafesinde ve daha önce geride bıraktığı grupta kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Yeterli bir hazırlığa sahip kabiliyetli kısrak Tomiris, dinçlikle önde istediği avansı alması halinde çıktığı gibi bitirebilir. 

SIRALAMAM: 5-4-7-6

7. Koşu: Çok erken yürüdüğü Ankara’daki son sınavında bu günkü rakiplerinden Taykut’a fotoya yakın boyun eğen Egeberk, aynı hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olduğu takdirde ekibinin yüzünü güldürecektir. Üst üste kazandığı koşularıyla ne denli iyi bir duruma ulaştığını ispatlayan Taykut, 3’te 3 yaptığı binicisiyle birinciliğin bir diğer güçlü adayıdır. Her geçen gün daha iyi duruma ulaşan Şenhan’ı başarılı olduğu sentetik piste muhakkak bir çarpı atılması taraftarıyım. Yarışın ön tarafta yüksek tempoda gidecek olması lehine Dede Seydo ile gücü nispetinde başarılı koşan Oğuzboylu hatalardan kendilerine pay çıkaracaklar. 

SIRALAMAM: 3-6-5-2-4

8. Koşu: Kv-7, Kv-8 son iki çim yarışında da çok daha formda rakipler arasında koşan Crochet, Cuma sabahı iç piste yaptığı 400/24 R düzlük sprintinde fotoya kendinden emin aksiyonlarla uzanırken beğenimi topladı. Bu kez çok daha uygun rakipler arasında koşan tayı ufak bütçeli kuponlara tek yazabilirsiniz. Yanına at yazmak isteyenler ise; başarılı ilk koşusu ardından çok daha iyiye giden Monaca’yu değerlendirmeye almalı. 

SIRALAMAM: 1-6