YENİ
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM ~ BİZİ DESTEKLEMEYE, DOSTLARINIZA ÖNERMEYE VE TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN...
15.12 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
14.12 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
14.12 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

6 Kasım 2018 Salı

GanyanTime.com

7 Kasim Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Etkisiz son çim yarışını kesinlikle ölçü almadığım ve bir önceki sentetik pist startından zaferle ayrılan West Life, muhafaza ettiği güzel durumuyla yine adından bahsettirecektir. Sabırlı bir bekleme yaptığı pist ve mesafedeki son koşusunu kazanan Cersei, aynı titizlikle hazırlandığı bu koşusunda da söz sahibi olacaktır. İlk kez sentetik piste çıkacak olsa da son yarışlarına nazaran daha uygun rakipler arasında koşan Ersözlü, kötü gidişatta dur diyebilecek kalibreye sahip. Pazartesi sabahı iç piste yaptığı dereceli sprintinde göz dolduran Altın Kafes ve takı değişikliğine giden Neon Knight hatalardan yararlanacaklar. Toparlanma yolundaki Oğlum Ali ve bomboş kilosuyla Goycochea geniş kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir. 

SIRALAMAM: 6-3-1-2-4-5-7

2. Koşu: Son metrelere kadar nefes kesen bir mücadeleye giriştiği bir üst gruptaki sentetik pist koşusunda parlak bir 3.lükle ayrılan Öncüpınar, 800/53.7 – 400/26.5 R dereceli galobunda oldukça sağlıklı bir görünüm içerisindeydi. Uygunlaşan sıkleti ve kendisini bir kez daha tercihleyen binicisiyle başta şans verdiğim kısraktır. Mesafe ayırt etmeden katıldığı son koşularını ard arda kazanan Hilaleda ile koşunun önde süratli gidecek olması şansını yükselten formda Elabars yarışa ortak olabilecek diğer safkanlardır. 

SIRALAMAM: 5-3-2

3. Koşu: Ciddi rakiplerinin önde birbirlerini erken yıpratmasını fırsat bilin fotoya yakın dış kulvardan yaptığı düzgün ataklarıyla kazanarak moral bulan Kaynarca, hafta başı yaptığı 400/22.4 R sprintinde de oldukça beğenimi topladı. Başarılı bir sezon geçiren safkanın üst sıralardaki yerini almasını bekliyorum. Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bularak istim üzerine getirildiğini kanıtlayan Volta, önde istediği tempoyu kurması halinde şeytanın bacağını kırabilir. Bu grupla baş edebilecek seviyedeki Adios, sorunlarından kurtulan Eskayra ile aşama içerisindeki Batsheba fazlaca ihmale gelmezler. Gününde olduğu zaman ters koşabilen Lilyantus, sevdiği İstanbul pistinde kuponlardaki yerini almalı. 

SIRALAMAM: 2-4-6-5-7-3

4. Koşu: Gereksiz yere yüksek tempoda götürdüğü son Gr-1 1600 metrelik Çaldıran koşusunda 200’e kadar gelen ve bu metrelerden sonra binicisinin ele almasıyla kendi halinde gerilerde tamamlayan Bella Ciao, mükemmel bir idman görüntüsüne sahip. Bu kez kendisine uygun rakipleri bulan kabiliyetli tayın biraz daha sabırlı olması halinde kazanması normal sonuç olacaktır. Sentetik piste çıktıktan sonra 2’de 2 yapan Blanchard ile son Kv-9 yarışındaki yakın ara 4.lüğüyle dikkat uyandıran The Power favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir. 

SIRALAMAM: 4-2-3

5. Koşu: İlk sentetik pist koşusunu kazanan ve sonrasında katıldığı çim yarışlarında da adından bahsettiren İztan ile eksiksiz bir hazırlık döneminden geçen Onurluefe eşit şanstalar. Üstün süratiyle bilinen Singapur, önde kuracağı sert temposuyla bir solukta bitirebilir. Olumlu tedavisi ardından hız verdiği çalışmaları kusursuz Ergene Rüzgarı, dinçlikle üst sıralardaki yerini zorlayabilir. 

SIRALAMAM: 6-9-2-3

6. Koşu: Hayatının ilk 1200 metre mesafeli ağır çim koşusunda Zimbat gibi güçlü bir rakibi zorlu anlar yaşatarak kendisine 2.likle şans bulan Laguna’nın koştukça çok daha iyi yerlere gelmesini bekliyorum. İdmanlarında sergilediği güzel dereceler ve edindiği tecrübeyle çok daha iddialı olacağına inandığım kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 6

7. Koşu: Gördüğü koşuları ardından hızla istenilen seviyeye gelmeye başlayan Longstar başta olmak üzere; Tijiware, Caruso, Cape Town, Joshua ile Puzzle sizlere önerebileceğim en şanslı safkanlardır. 

SIRALAMAM: 8-5-7-6-4-3

8. Koşu: Bursa ve İzmir’deki son çim koşuları birbirinden parlak Erbabam, hiçte yabancısı olmadığı piste kaldığı yerden devam edebilir. Pazartesi günkü sprintinde beğenimi toplayan Mirzalağa ile güzel bir form sıçraması gösteren Baltacı sert rakipler. Koşunun tempolu gidecek olması lehine Metecik, sonlardaki ataklarıyla sonuca ulaşabilir. 600/39.2 – 400/26.7 R sprintinde yeşil ışık yakan Güzelkaya’yı sürpriz severler muhakkak değerlendirmeli. 

SIRALAMAM: 5-8-3-2-6

9. Koşu: Başarılı son koşusunun bir tesadüf olmadığını Pazartesi günü Coral Rose ile birlikte yaptığı 800/48.6 – 400/23 R dereceli sprintinde de gözler önüne seren Prenses Begüm başta olmak üzere; Green Valley, Do Not Worry, Imogen ile Zehter sırası ile değerlendirmeye alınmalı. 

SIRALAMAM: 8-3-2-4-13

10. Koşu: Ufak tefek sorunları giderilen ve bu aralar idmanlarında çok farklılaştığını özellikle belirtmek istediğim Gece Mavi’sinden parlak bir yarış çıkarmasını bekliyorum. Yine bu rakipler arasındaki son sınavında hücumda çok geç kalan Mister Bond ile sürekli iyiye giden Blazing Girl söz sahibi olabilecek diğer şanslı isimlerdir. 

SIRALAMAM: 13-4-7