16 Mayıs bursa “HorseMan” Altılı Ganyan Tahminleri, Altılı Analizi
1.ayak: Zor bir tay koşusu bizi bekliyor, sebebi ise farklı şehirlerde koşup birbirlerine denk performans sergileyen safkanların bir araya gelmesi. Ben şansımı İstanbul’dan bu piste ilk defa gelen, gerek baba hattı gerekse anne hattı kaba kuma daha yatkın isimler olan (özellikle anne hattı bu konuda kendisini ispatlamış bir isim) KATNISS’i riski sevenlere bir tek alternatifi olarak önermek istiyorum. Eğer teki başka ayakta atarsak ve ya azar atlı teksiz bir altılı oynamayı planlıyorsak TRIBECA (bir diğer İstanbul atı ve kâğıt üstünde pisti sevecek gibi duran) rakip olarak yazılabilir.

2.ayak: Günün en zor koşusu, nasıl az atla geçeriz diye bana baya bir vakit harcattı fakat bu konuda çok da başarılı olduğum söylenemez. Tek tek atlar üzerinde bir açıklama yapmanın bu koşu için bir faydası olacağını düşünmüyorum çünkü bir koşu iyi koşsalar üç koşu ortada yoklar o yüzden biraz şansımıza az biraz da bilgimize güvenerek sırasıyla bu ayağı şöyle geçmek istiyorum; ÖZGÜR TAY, ADEN, ŞERO ŞERO, KAYAGİBİ, BAŞARBEY, LYRA

3.ayak: 1300metrelik mesafe iki safkan için oldukça uygun ASİL GELİN ve KOÇARLI eğer birbirlerini tüketmezlerse birinden biri kendini fotofinişe atacaktır. Diğer bir olasılıkta bu iki safkanın liderlik için çılgınca mücadele etmesi özellikle KOÇARLI’yı defalarca böyle mücadelenin içinde gördük ve hep kaybedip yarışında kaderini etkiledi. Böyle bir senaryo gerçekleşirse yarış karışacaktır. Mesafenin etkili ismi GURBETKAYA, taylığından beri kısa mesafeye çıkmayan ama bariz olarak grubun en formda ismi RESSAM ve çok çok sürprizde birkaç yarıştır takibimde olan fakat inanılmaz kötü olan DELİJET’e bu koşuda da son bir şans verebiliriz.

4.ayak:  Yarış İzmir’de koşulsaydı gönül rahatlığı ile ERTEKİNBEYİ ‘ni tek verecektim fakat bu safkan Bursa’da henüz kazanamadı ve bu az da olsa tedirginlik yaratıyor eğer bunun sorun olmayacağını düşünüyorsanız kuponlarınıza tek atabilirsiniz. Eğer tek atmayacaksak koşu zorlaşıyor. Ertekin Beyi’nin tam aksine Bursa’da özellikle 1400metrede 7koşuda sadece bir kez tabela dışında kalan FIRE OF KARŞIYAKA çok formda olmasıyla rakip olarak yazılabilir. Bu iki safkanın tek dezavantajları rakiplerine (benim rakip gördüklerime) 4’er kilo verecek olması. Eğer bahis oynuyorsanız veya başka ayakları az atla geçip burayı garanti altına almak istiyorsanız vereceğim iki safkan olacak; RED REGENT ve BÜYÜK PATRON özellikle BÜYÜK PATRON dikkat çekiyor, geçen koşunda ilk defa kuma çıktı ve fena koşmadı bu sefer daha etkili (Bursa’nın en iyisi) bir jokeyle birkaç boy daha ileri gidebilir ki bu da ilk iki içinde olması demektir.

5.ayak: Yavaş yavaş form seviyesini yükselten ve Bursa’da koştuğu iki koşuyu da kazanma başarısı gösteren BUSINESS MAN ilk şanslı atım olacaktır, rakibi ise henüz kısada tam olarak test edilmese de başarılı olacağını düşündüğüm DUAYEN olacaktır. Bu iki safkanı ikinci bir grupla desteklemek istersek eğer; henüz çimde kazanamasa da formu bu grup için yüksek olan SÖNMEZSTARS, mesafenin biraz kısa gelme olasılığı bulunsa da kumda koştuğunun bir tık fazlasını çimde koşmasını beklediğim PEERLESS, uzun aradan sonra koştuğu iki yarışla kendine gelmeye başlayan ve bu mesafede daha başarılı olacak olan UNDERGROUNDER ve son olarak da son koşusuna göre 6 kilo veren ve stiline uygun bir jokey bulan İPEK AY sırası ile yazılmalıdır.

6.ayak: Bıçak sırtı bir yarış; süratli safkanlar bir arada sona güçlü kalan yarışı lehine çevirir. Arap atlarının kısa mesafeli sürat koşularında önde giden safkanlar tempoyu bazen öyle bir yükseltiyorlar ki arkadaki safkanlarda normal tempolarının üstlerine çıktıkları için sprint atabilecek enerjileri kalmıyor ve sallanmasına rağmen öndeki atlar kendilerini fotoya atıyorlar. Yarışı buna göre değerlendirmenizi tavsiye ederim. Çok atın şansı olsa da kuponumuzu küçük tutmak adına bu koşuyu iki safkana kadar indirdim. Birincisi geçen yarışında da kendisini çok tuttuğum ancak piste uyum gösteremeyen ALİ RUHİ, ikinci olarak da tek koşusunu çim pistte denk rakipler arasında kazanan ZORLUAT olacaktır.

BURSA ALTILI ŞABLONUM

1. ayak: 7 /// 9
2. ayak: 2.15.10.11.3.13
3. ayak: 7.8 // 2.1.9
4. ayak: 1.2 /// 9.8
5. ayak: 1.11 /// 3.17.5.7
6. ayak: 10.19


TAHMİN VE GÖRÜŞLERİNİZİ ALTTAKİ YORUM KISMINA BEKLİYORUZ...İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*