M. Fethi Tulgar Koşusu’nu Halis Karataş ile DERİN SULTAN Kazandı
İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, 4 Kasım Cuma günü programın 3. mücadelesi olarak gerçekleştirilen, 2001 yılında kaybettiğimiz merhum Asli Üyemiz M. Fethi Tulgar adına düzenlenen koşuyu; (KV-8/S/DHÖW/D) İ.Cemil Erşakar’ın DERİN SULTAN (Turbo – Elit Güzeli / Caş) isimli safkanı, jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı.

70.000 TL birincilik ikramiyeli M. Fethi Tulgar Koşusu’nda, 4 yaşlı 6 Arap atı start aldı. Son metrelere kadar büyük bir heyecanın yaşandığı koşuda, kazanan DERİN SULTAN isimli safkanın burun farkı ile ardında ikinciliği, GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan – Hankızı / Sezginbey) elde ederken, GÜZELKAYA (Kafkaslı – Buket Remohan / Artista) üçüncü, KIZIMESRA (Özgünhan – Serengül / Sergen) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kum (Sentetik) pistte 2000 metre mesafede kazanan DERİN SULTAN için koşunun bitiriş derecesi 2.18.29  olurken, farklar Burun – 3,5 Boy – Uzak şeklinde sonuçlandı.

7 koşu aranın ardından yeniden birinciliğe ulaşan kır kısrak DERİN SULTAN, son olarak 6 Temmuz tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Handikap – 17 mücadeleyi, bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*