Nur Kutnak Koşusu’nu Halis Karataş ile SEYYAH Kazandı
İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 4 Kasım Cuma günü merhum Asli Üyemiz Nur Kutnak adına düzenlenen koşuda, Tevfik Çelikoğlu’nun sahibi olduğu SEYYAH (d.e. Cape Cross – Kiwani Bay / NAYEF ) jokeyi Halis Karataş idaresinde ikinci startından da galibiyetle ayrılan isim oldu.

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının birincilik mücadelesine sahne olan kum (sentetik) pistteki 1400 metre mesafeli koşuyu URFAGÜLÜ (Luxor – Sezgi Hanım / MOUNTAIN CAT) ikinci olarak tamamlayan safkan olurken, ESKAYRA (Powerscourt – Sarılar Güzeli / MUJTAHID) ile AZİZOĞLU (Lion Heart – Cantay / SUN MUSIC) isimli taylar da tabelanın diğer sıralarında yer alan isim oldular. Koşuyu kazanan SEYYAH için müddet 1.24.40 olurken, farklar 1,5 boy – 2 boy – uzak şeklinde oldu.

Koşu sonrası şeref tribününde gerçekleştirilen kupa töreninde kazanan safkanın sahibi Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Tevfik Çelikoğlu’na kupayı, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Muhlis Akalın verdi. Safkanın antrenörünü İbrahim Eser’e plaketini Onur Kutnak, jokey Halis Karataş’a plaketini ise Kut Kutnak takdim etti. Kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Osman Aksoy, TJK Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*