18 Şubat Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

1. Koşu: Ciddi rakipleriyle arasında kilo farklı bulunan Kronos, bu kez çok daha hazırlıklı Kekeç Bey, gücü oranında ters koşabilen Özgürünoğlu, sürekli üzerine koyan Sivaslı Musa, ters mesafeye rağmen güzel durumuyla Vaseem ile tabela diplerindeki yarışları olumlu Dedeçam sürprize müsait günün ilk ayağında öncelikli düşünülmeli. Geniş kuponlarda ise bu koşunun kapatılmasında yarar görüyorum. 

SIRALAMAM: 7-8-5-1-4-9-3-2-6-10

2. Koşu: Olumlu tedavisi ardından katıldığı 1600 ve 1400 metrelik iki kum koşusundan da tatminkar sonuçlarla ayrılan Selkut’un uzayan mesafelerde çok daha iddialı koşacağına inandığımdan dolayı başta şans vermekteyim. Tam bir istikrar abidesi olan Cömert Çocuk, devam ettirdiği kusursuz durumuyla favorinin adeta gölgesi olacaktır. Yarışının yakın ara gelmesinden olumsuz yönde etkilenmediği taktirde Altepe, üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. 

SIRALAMAM: 7-4-1

3. Koşu: 443 gün aradan sonra 1400 metrelik kum koşusunu 1.27.49’luk derecesiyle kazanarak kalitesine bir kez daha gözler önüne seren Cooger, sonrasında yine aynı mesafede mücadele verdiği Kv-8 startında 1.25.78’lik derecesiyle sonlarda iyi bindirmesine rağmen Bedwulf’a yetiştiremeyerek 2.likle ayrıldı. Sürekli üzerine koyan ve mesafenin uzamasıyla şansı oldukça artan sınıf safkanı birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Yarış seçilerek koşturulan ve son kez İstanbul iç piste yaptığı 800/49.2 – 400/24 R galobunda geçen haftalara oranla çok daha iyi gördüğüm More Than A Game, mesafesinde favorinin öncelikli takipçilerinden biri olacaktır. Gününde olduğu zaman ne denli farklı koşabildiğini son yarışını kazanarak bir kez daha ispatlayan Can Dadaş, önde istediği tempolu kurması halinde yine çok şanslı olacaktır. 

SIRALAMAM: 2-4-1


4. Koşu: 60 kiloyla iştirak ettiği mesafedeki son sınavını 1.41.24 gibi gayet başarılı bir dereceyle kazanmayı bilen formda Yazlalı, uygunlaşan sıkleti ve koruduğu parlak formu ile ilk etapta düşünülmeli. Son koşularına oranla bir alt grupta mücadele verecek olması şansını yükselten Run For Victory, güzel hazırlıklarıyla favorinin başlıca takipçilerinden biridir. Start sorunundan dolayı gerçek gücünü performansına yansıtamayan İbrişim, makinede fazla oyalanmadığı takdirde beklentilerin üzerinde koşabilecek yetenekte. Koştukça üzerine koyan Cambodra ile kazanarak moral bulan Lady Biscuit fazlaca ihmale gelmezler. 

SIRALAMAM: 6-5-3-2-4

5. Koşu: Makineden şahlanarak çıkan ve yarış içerisinde sürekli binicisinin teşvikleriyle gittiği son Gr-2 1400 metrelik kum koşusunda My Freedom’un gerisinde 2.likle ayrılan El Nino’nun o koşusunu kesinlikle gücüne ölçü almıyorum. Muntazam bir idman programı ile eksiksiz hazırlanan ve daha önce kolaylıkla geride bıraktığı rakipler arasında kazanması normal sonuç olacaktır. 

SIRALAMAM: 3 // 6-1-2

6. Koşu: Bir üst gruptaki son 2000 metrelik kum koşusunda, gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek az farkla tabela dibinde tamamlayan Aza Lea, tamamladığı hazırlıklarında beğeni topluyor. Lehine pist ve mesafede başta şans verdiğim safkandır. Formunda önemli derecede gelişmeler bulunan ve önemli bir kilo avantajına sahip Tropical Storm, bunu en iyi şekilde lehine çevirecektir. Tekrardan istenilen seviyeye ulaşmaya başlayan Cassowary ile yükselişteki Ceremony hatalardan en iyi şekilde istifade edecek diğer şanslı safkanlardır. 

SIRALAMAM: 3-6-5-2Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir