21 Şubat Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

1. Koşu: Aprantisiyle uyum sorunu yaşadığı başarısız son koşusunu kesinlikle gücüne ölçü almadığım ve bir önceki 1500 metre mesafeli sentetik pist yarışını 1.40.18’lik derecesiyle kazanırken Mavi Dalga, Gözyaşı Gecesi ve Amankaya gibi oldukça ciddi rakipleri geride bıraktığı unutulmaması gereken Kınalıkuzu, iyi durumunu muntazam idmanlarıyla devam ettiriyor. Aradan sonra iştirak ettiği 1200 metrelik Kv-8 sentetik pist koşusunda, fotoya kadar gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek 1.19.26 gibi ciddi bir dereceyle kendisine tabela sonunda şans bulan Kafkasoğlu, gelişen kondisyonu ve 4’te 3 yaptığı uyum içerisindeki pilotuyla koşuya ağırlığını koyacaktır. Stilli rakiplerin bir hayli fazla olduğu başarısız son koşusunu kesinlikle gücüne ölçü almadığım ve Pazartesi sabahı yaptığı 600/41.6 – 400/26.6 R sprintinde oldukça sıhhatli gördüğüm Sahipbey, mesafesinde bir solukta bitirmeye çalışacak yetenektedir. 

SIRALAMAM: 6-5-1

2. Koşu: Kısa ara sonrası mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği üç koşusunda da adından bahsettirmeyi başaran Gölalan’ın eli kulağında olduğunu söyleyebilirim. Bu sınavı dahil yakın takibe almakta yarar olacaktır. Form durumunu beğendiğim ve hafta sonu gerçekleştirdiği 1000/1.03.7 – 400/25 R galobunda pırıl pırıl bir görünüm içerisinde olan Blane Girl, başarılı aprantisi idaresinde kesinlikle göz ardı edilmemeli. Geçtiğimiz hafta bu günkü aprantisinin düzlüğe kadar oldukça iyi idare ettiği ve bu metrelerden sonra aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak kazanma başarısı gösterdiği Börteçine, ağır kilolarla koşmaya alışkın bir kısrak. Devam ettirdiği güzel formuyla kuponların olmazsa olmazlarından biridir. Formunu sürekli geliştirmeye başlayan Impassable Girl, bu gün için kısa sprintini sonlara saklaması halinde ekibinin yüzünü güldürebilecek yetenektedir. 

SIRALAMAM: 11-4-2-10

3. Koşu: Olumlu tedavisi ardından yine bu rakipler arasında katıldığı 1300 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlükte en gerideyken aralardan çıkarak yaptığı müthiş ataklarıyla çok ciddi bir ara kapatarak 1.19.08’lik derecesiyle dikkat çekici bir 3.lüğe imza atan Mister Görkem, kabiliyetli bir safkan olduğunu bir kez daha kanıtladı. Giderdiği açıkları ve orijin olarak yatkın olduğu mesafede başta şans verdiğim safkandır. Bir türlü gerçek gücünü performansına yansıtamadığını düşündüğüm Makambo ile Pazartesi sabahı el oynatmadan gerçekleştirdiği 800/47.7 – 400/24 R galobunda geçen haftalara nazaran çok daha iyi bir tablo ortaya koyan İshakbaba favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecekler. Mesafedeki son yarışı gayet tatminkar The Gray ile ilerisi için umut vaad eden Bayşubar koşunun gidişatını değiştirebilecek diğer şanslı isimlerdir. 


SIRALAMAM: 3-5-4-6-1

4. Koşu: Bir süre aradan sonra Bursa’da katıldığı 1900 ve 1400 metrelik iki kum koşusunda da son haftalarda müthiş bir çıkış yakalayan Batmanaslanı’na mağlup olan Gümbürgümbür, Bursa’da tamamladığı hazırlıklarında hızla istenilen seviyeye ulaştığını ortaya koyduğu derecelerle ispatlıyor. Sentetik pist performansı üst düzey olan sınıf safkanın adeta bütünleştiği ve 5’te 4 yaptığı jokeyiyle bu gün için kazanması normal sonuç olacaktır. 

SIRALAMAM: 4 // Hepsi

5. Koşu: Bu grup için başarılı sayılabilecek son koşusu ardından Pazar sabahı iç piste yaptığı 800/56 – 400/27.6 R galobunda fotoya artırarak girmesiyle çok daha iyi bir seviyeye geldiğini gözler önüne seren Galiçya’ya uzayan mesafede ilk şansı vermekteyim. Güzel bir form yakalayan Akman Ağa, kendisini bir kez daha tercihleyen binicisiyle şeytanın bacağını kırma uğraşı verecektir. Koştukça üzerine koyan ve idman görünümü üst düzey Kurnazbey, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edebilir. Gücü oranında başarılı koşabilen tecrübeli Oğulcanım ile son sprintinde oldukça beğenimi toplayan Nejatağa sürpriz uğraşı vereceklerdir. 

SIRALAMAM: 2-1-4-6-5

6. Koşu: Ufak tefek sorunları halledilen ve son kez bu günkü binicisi idaresinde Vesta ile birlikte yaptığı 1000/1.00.8 – 400/24.8 R galobunu kendinden emin aksiyonlarla tamamlayan Prince Of Thesouth, mesafede o gün için en iyi galoplardan birini gerçekleştirdi. Hazırlıklarını yeterli gördüğüm safkan mesafesinde birinciliğin en güçlü adayıdır. Koşunun önde yüksek tempoda gidecek olması lehine Makaracı Çocuk, iyi durumdaki Wild Of Westport ile bu tip mesafelerin etkili isimlerinden Aslan Koçum gözden uzak tutulmamalı. DİLBAĞI takısı tekrar çıkarılan Irish Country ve Kocaeli’den iddialı gelen uygun kilolu Royal Story sürpriz uğraşı verecekler. 

SIRALAMAM: 2-17-7-5-6-13Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir