22 Şubat Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

2. Koşu: Uzun süreden beridir muntazam bir idman programıyla hazırlandığı gözlerden kaçmayan Dillirga, rakiplerine nazaran çok daha tecrübeli Joe Dalton ile güçlü bir kan hatına sahip Güzelat ilk etapta düşünülmeli. Sorunları halledilen Toscana, dereceli son galobuyla yeşil ışık yakan Oğlum Özgür ve yeterli kondisyonuyla Turkish Legend hatalardan istifade edecektir. 

SIRALAMAM: 2-5-4-10-7-9

3. Koşu: Aradan kazanarak dönen Caferağa, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında da söz sahibi olacaktır. Uygun kilolu Varolhan, mesafesinde etkisiz son yarışındaki izleri silebilir. Formu ışıltılı Count On You, önde süratli gidecek olan koşuda göz ardı edilmemeli. Dinlendirilen Doyoun Hearted, hazırlıkları iyi Final Time ve dengi grupta Sky Hero her an devreye girebilirler. 

SIRALAMAM: 5-9-6-7-12-3

4. Koşu: Olumlu tedavisi ardından iki yarış görerek kondisyon açığını kapatan Karamürsel, giderdiği açıklarıyla söz sahibi olacaktır. İnatçı karakteriyle Akçeşme ve toparlanma yolundaki Özdamar göz ardı edilmemeli. Tabela diplerindeki koşuları olumlu Dinçbey, fazlaca ihmale gelmez. Ruat ile Dinamik geniş kuponlar için düşünülebilir. 

SIRALAMAM: 3-1-4-6-5-2


5. Koşu: Sert gruptaki son 1900 metrelik kum koşusu bir nevi kendisine galop niyetine gelecek olan Nehirinoğlu, bu kez elverişli rakipler yanında favorimdir. Başarılı bir sezon geçiren Gülşeker, kaldığı yerden devam edebilecek yetenekte. İyi durumdaki Özerdinç, pilotunu bulan Tuğalp ve yükselişteki Golden King sonraki ihtimallerdir. 

SIRALAMAM: 5-3-6-1-2

6. Koşu: Beklentilerin çok altında koştuğu başarısız son yarışını kesinlikle gücüne ölçü almadığım ve bu kez oldukça güzel bir hazırlıktan geçen Madam Eli’ni başarılı jokeyi idaresinde kendisini affettirmesini bekliyorum. Kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum. Rakip arayanlar ise; Canözgü ile Vikonya ikilisini değerlendirmeli. 

SIRALAMAM: 7 // 1-8

7. Koşu: Koşunun tüm yükünü çektiği ilk 1400 metrelik kum koşusunda, sonlarda diri gelen Beyşehir Güzeli’ne çok az farkla boyun eğen Al Uqsur, koştukça çok daha iyi yerlere gelebilecek bir kalibreye sahip. Güzel hazırlıkları ve edindiği tecrübeyle ufak bütçeli kuponlara risk edilebilir. Şimdiye kadar mücadele verdiği 3 startında da ikinciliklerle ayrılan Galyalılar ise şeytanın bacağını kırmaya çalışacaktır. Rivers Son ise sürpriz. 

SIRALAMAM: 2-5 // 8Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir