20 Mart Uğur Karaca ADANA Altılı Ganyan Tahminleri ve Koşu Yorumları

1. Koşu: Maiden kısraklara ait bu koşuda 3 at ön plana çıkıyor. Şanlıurfa’dan hazır gelen Özşulem(9) önceliğim. Rakip olarak Özhaber Sultan(8) ve yine Şanlıurfa’dan buraya gelen Fırtınam(2) yeterlidir.

Sıralamam: 9//8-2

2. Koşu: Ankara’da sezonu kapatıp bu sezon Adana’da bir yarış gören Lilyantus(1) her ne kadar çim yarışları hedeflese de ilk kum birinciliğine burada ulaşabilir. Bu grupta mesafenin en iyi derecesine sahip Hürkuş(2) en yakın rakibidir. Kilo avantajı ile Engless Power(3) ve Red Queen(5) benim kuponumda yer alacak safkanlar. İsteyen tuttuğu atları yazarak bu ayağı garantiye alabilir. 

Sıralamam: 1-2- 3-5

3. Koşu: 3 Yaşlı İngiliz Taylarına ait bu koşuda önceliğim önde erken yol bulması halinde kaçarak bitirebileceğini düşündüğüm Yellow Red(5) önceliğim. Çünkü her ne kadar maiden’dan çıkmamış olsa da daha iyi grupta yarış tecrübesini arttırdığını düşünüyorum. Kaldı ki; Şartlı 4 yarışın gerek Ankara ve gerekse Adana’da sürpizlere açık olduğunu ve zaman zaman maiden tayların kazandıklarına şahit oldum. Zaten tayın ilgilileri kendisine güvendikleri için KV8 yarış koşturdular. Dolayısıyla ben de güveniyorum. Rakip arayanlar King Serkan(3), Özdemir Bey(1) ve bilinen kalitesiyle verdiği aradan sonra yarış gören (ben bir yarış daha görmesi taraftarıyım) Wonder(4)’la bu ayak kapanmış sayılır.

Sıralamam: 5-3- 1-4


4. Koşu: Mesafeyi yadırgayacağını düşünmediğim Royal Avşar(5) tek arayanlara önereceğim safkandır. Jokeyi Ahmet Çelik’le başarılı yarışlara imza atan Alexsandrapoli(2) ciddi rakibidir. Fazla at yazmak isteyen yarışseverlere Baba Reşit(3), son yarışında 1900 metrede maiden’a veda eden Thrasher(6) ile bu ayak da kapanmış sayılır. 

Sıralamam: 5//2-3- 6

5. Koşu: Bay emir(3)’in yanına at yazmak istersem ekürisi Yetim Ahmet(11)’i yazarım 🙂 

Sıralamam: 3(11)

6. Koşu: Ankara ve İstanbul’da tatlı sürprizlere imza atan ve bu mesafelerde çok iyi yarışları bulunan Kupa Ası(8) önceliğim. En yakın rakibi kalitesine inandığım ve sprint mesafesini ayarlaması durumunda Ersözlü(3), fazla at yazmak isteyenlere ise Khor Kalba(5) ve Mortodela(9)yeterli olur bence. 

Sıralamam: 8-3- 5-9

Kupon Bedeli 3,84.TL. // 46,08.-TL.

Bol ve bereketli şans dileklerimle.. Uğur KaracaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir