23 Mart Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

1. Koşu: Kumda gücü oranında başarılı koşarak zaman zaman adından bahsettirmeyi başaran Lion Melody’nin çim performansı çok daha etkileyici. Aradan sonra İstanbul’da yarış görerek açıklarını kapatan Shane, gelişen kondisyonuyla üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Koştukça üzerine koymaya başlayan Ayon, çim yarışları bu grup için yeterli Sagrajas, son Gr-3’teki 5.liği dikkat çekici Taras Bulba ile iyi durumdaki Onurbey ihmale gelmezler. Takı değişikliğine giden Stonehenge ve süratli yapısıyla bilinen Eagle Fly Free en küçük bir hatayı affetmeyecekler. 

SIRALAMAM: 4-5-7-10-8-1-2-3

2. Koşu: Tekrardan istenilen seviyeye ulaşmaya başlayan Kararlı, yarış içerisinde idaresi oldukça zor bir isim olan Goben, gününde olduğu zaman farklı sonuçlarla ayrılabilen Sökmen Bey, kazanarak moral bulan Haspolat ile etkili binicisi idaresinde Agenor ayrım yapılmaksızın kuponlarda bulundurulmalı.

SIRALAMAM: 8-1-5-4-3

3. Koşu: Mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında gayet tatminkar sonuçlarla ayrılarak istim üzerine getirildiğini ispatlayan Birimsin, oldukça vasat rakipler yanında ufak bütçeli kuponlara risk edilebilir. Olumlu tedavisi ardından hız verdiği çalışmaları gayet iyi Ceylinsu, dinçlikle favoriye zorlu anlar yaşatabilir.

SIRALAMAM: 2-3

4. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve Bursa’daki son 1200 metrelik kum koşusunda, 200’den sonra hafif faullere maruz kaldığından dolayı istenilen sprinti atamayarak 1.11.75’lik derecesiyle mükemmel bir 2.liğe imza atan Princess Di, daha önce geride bıraktığı rakipler yanında kazanmaya en yakın isim konumunda. Birbirinden başarılı son koşuları ardından tamamladığı hazırlıkları da oldukça parlak Badegül, önde istediği avansı olması halinde çıktığı gibi bitirme uğraşı verecektir.

SIRALAMAM: 1-2

5. Koşu: Pist ve mesafedeki son koşusunda formda Prenses Melek ve Kaya Logosu ikilisinin gerisinde kolay bir 3.lük elde eden Yazlalı, koruduğu güzel formu ve elverişli rakipler yanında oldukça şanslı. Safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 1

6. Koşu: Üzerindeki durgunluğu atma çabası içerisindeki Master Of The Wind, uygun kilosunun da verdiği avantajla üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Kısa bir süre dinlendirilen El Fuego, güzel hazırlıklarıyla gözden uzak tutulmamalı. Son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan Caferağa, başarılı binicisi idaresinde hatalardan istifade edebilir. Tempolu koşuları seven Sky Hero, toparlanma çabası içerisindeki Airtouch, iyi durumunu koruyan Count On You, açıklarını kapatan Külünk Rüzgar ile mesafede başarılı yarışları mevcut King Yavuz her an devreye girebilecek düzeydeler.

SIRALAMAM: 8-12-5-1-4-2-3-13Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir