23 Mart Nurettin Güven (Nesine) KOCAELİ Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

2. Koşu: Geçtiğimiz hafta sabırlı bir bekleme yaptığı 1400 metrelik kum koşusunda, düzlükten sonra bariyer dibine girerek gerçekleştirdiği atakları kendisine 2.lik getiren Nasuhoğlu, uzayan mesafelerde çok daha iddialı koşabiliyor. Güzel hazırlıkları ve kantarmasını iyi tanıyan binicisiyle safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 7 // 6-8-4

3. Koşu: Oldukça ciddi rakipler arasında mücadele verdiği son koşusunu az farkla tabela dibinde tamamlayan Neon Knight, eksiksiz hazırlıkları ve dişine göre grupta favori olmayı hak ediyor. İstanbul iç piste tamamladığı çalışmaları gayet iyi Oddjob ile aradan sonra yarış gören Scifo favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 5-9-8

4. Koşu: Yeni yeni kendini bulmaya başlayan Çerkezramo, muhafaza ettiği formu ve uygun kilosuyla bir adım öne çıkmakta. Bursa’daki son yarışında ciddi bir ara kapatan Hüroğlu ile sürekli tabela içerisinde dolaşan Kayrabey öncelikli takipçileri. Bu kez pisti çok daha iyi tanıyacak olan Biralem ise gözden uzak tutulmamalı.

SIRALAMAM: 2-5-7-1

5. Koşu: Çarşamba sabahı İstanbul iç piste yaptığı 600/35.2 – 400/23.6 R sprintinde kusursuz bir görünüm içerisinde olan Kobra, yarışa iyi başladığı takdirde kazanması hiçte zor olmayacaktır. Aksi takdirde karışacak olan ayakta, neredeyse tüm safkanların gelme ihtimali yüksek olması sebebiyle kapatılmalı.

SIRALAMAM: 5-4-3-1-2

6. Koşu: Üst üste kazanmayı bilen Ulukız, tam bir istikrar abidesi olan Maviyasemin, yükselişini sürdüren Beyza Sultan, sürekli tabela içerisinde dolaşan Sanberk ile toparlanma yolundaki Goncanur sırası ile değerlendirmeye alınmalı. 

SIRALAMAM: 2-3-1-4-7

7. Koşu: Son üç işini İstanbul iç piste tamamlayan ve oldukça farklılaştığını altını çizerek belirtmek istediğim Nejatağa’dan beklentilerin üzerinde bir koşu gelebilir. Grubun formda isimlerinden Gece Kuşu ile Bursa’daki son koşusu dikkat çekici Neşetim sert rakipler. Sinyor ile Bay Semih daha sonra düşünülmeli.

SIRALAMAM: 6-5-7-8-2Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir