24 Mart Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

2. Koşu: Startla birlikte ön tarafta kaçan Flick The Switch’i yakın takibe aldığı son 1500 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla 200’den sonra liderliği alan Lissandra 1.32.92 gibi gayet tatminkar bir dereceyle kazanmayı bildi. Sonrasında tamamladığı hazırlıklarında da oldukça beğenimi toplayan kısrağa ilk şans vermekteyim. Bu pist ve mesafede katıldığı son üç yarışında da sürekli adından bahsettirerek tırnağının ucuna getirildiğini ispatlayan İshakbaba, gayet sağlıklı idman görünümü ve bu kez kantarmasını çok daha iyi tanıyacak olan aprantisiyle birinciliğe uzanabilir. Her geçen gün artan bir kondisyona sahip bulunan ve mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulunduran Sinsirella, güzel hazırlıklarıyla en küçük bir hatayı affetmez. Gücü oranında başarılı koşabilen Superstar Lady, 800/50 – 400/23.6 HÇ galobunda yeşil ışık yakan Cesihan ile kısa bir süre dinlendirilen Lord Of Darkness gözden uzak tutulmamalı.

SIRALAMAM: 6-1-7-8-4-2

3. Koşu: Oldukça ciddi rakipler arasında mücadele verdiği son A-3 1500 metrelik sentetik pist koşusunu az farkla tabela dibinde tamamlayan ve bu gün için dişine göre grupta start alacak olan Impulsive, 5’te 3 yaptığı pilotu idaresinde ufak ve misli kuponlara tek yazılabilir. Bu haftaki hazırlıklarında çok farklılaştığını özellikle belirtmek istediğim El Conquerador ile koştukça daha iyi yerlere gelmesini beklediğim Acceleration ikilisi favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 1-2-5

4. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve üst üste kazandığı son yarışı ile ne denli iyi bir forma sahip olduğunu gözler önüne seren Zafer Ateşi ve sürekli iyiye gittiğini bir aksiyon farklı koşunun bu günkü ağır favorisine geçilerek ispatlayan Baybaşkan arasında bir nevi rövanş mücadelesi bizleri bekliyor. En az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 6-1

5. Koşu: Start görevlisinin hatasından dolayı makineden 4 – 5 boy kadar geç çıktığı son 1500 metre sentetik pisteki koşusunda, düzlükten sonra ataklarını sıklaştıran Mavidalga, özellikle 200’de aralardan çıkarak yaptığı güçlü ataklarıyla oldukça başarılı bir 4.lüğe imza attı. Uygun kilosu ve kendisini ısrarla tercihleyen jokeyiyle ufak ve misli kuponlara tek yazılabilir. Tam bir istikrar abidesi olan Abuş, uzun aradan sonraki ilk yarışı parlak Trakya Ateşi ile toparlanma çabası içerisindeki Adını Sen Koy geniş kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir de.

SIRALAMAM: 4-1-3-2

6. Koşu: İyi bir start çıkışıyla ön tarafta güzel bir tempo kuran Flick The Switch, sonlarda dışından diri gelen Lissandra’ya istenildiği gibi karşılık veremeyerek 1.33.32’lik derecesiyle 2.likle yetindi. Son kez yaptığı 1000/1.02.7 – 400/24.5 R galobundaki kolay görünümüyle çok daha iyi duruma ulaştığını gözlemlediğim kısrağı vasat rakipler arasında kazanacağına inanıyor ve sizlere günün teki olarak öneriyorum. Bahis oynayacak yarışseverler ise; bu kez çok daha hazır Swift ile tabela diplerindeki yarışları olumlu Lady After ikilisini değerlendirmeye alabilirler.

SIRALAMAM: 5

7. Koşu: Kaba kumda ne denli eksik koştuğunu Kocaeli pistindeki başarısız son yarışı ile bir kez daha kanıtlayan İstikbalim’in bir önceki sentetik pisteki yarışında çok geç kaldığını ve belki de kazanabileceği sınavından 3.lükle ayrıldığını belirtmek isterim. Hayatının ilk sentetik pist koşusunu usta atlar gibi koşarak gösterişli kazanan Bejanova ile koşunun tempolu gidecek olması lehine Sanay üst sıralardaki yerini alacaklardır. Güzel bir form sıçraması gösteren Eclipse, bu haftaki hazırlıkları gayet iyi Tokuşun Kızı, gününde olduğu zaman farklı koşabilen Islah ile aşama içerisindeki El Hamemi göz ardı edilmemeli. Uzun galobu iyi Atalante ve yükselişteki Su Gazeli hatalardan yararlanacaklar.

SIRALAMAM: 10-7-1-3-2-4-8-6-9Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir