3 Mart Pershing İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmin ve Detaylı Koşu Yorumları

Dostlarım öncelikle aranıza katılmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum . Umarım bundan sonra hep Ganyan Time ailesinde beraber iyi kazançlara ulaşırız, elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. 

İSTANBUL 1.AYAK YORUMUM 

-Handikap 15 koşuda son yarışında birinci sıradan önerdiğim 7 İZYAZ o gün jokeyinin teşviklerine çok iyi hareket vererek güzel bir birincilik almıştı ve Maiden’e veda etmişti, bugün üzerine M.Çeliği alan safkan mesafenin kısa olması ve ciddi kilo avantajı ile son yarışındaki gibi kolay bir birincilik alabilir ilk atımdır . Son yarışını çok beğendiğim lakin o gün ki jokeyi S.Özen ile Baş farkıyla ikinci ayrılan safkan kısalan mesafede diğer şanslı isimdir, startla birlikte hemen öne düşecek olan safkan geriden gelecek rakiplerine direnerek kazanabilir . Bu koşuda gerek günün ganyanı olması gerek apranti sayısının fazla olması gerek dün ki gibi İzmir’in ilk ayağındaki Günün Ganyanı koşusunda ki gibi bomba patlatmalarından dolayı bu ayağı kapatacağım zaten altını çizdiğim safkanları yukarıda belirttim . 

H E P S İ 

İSTANBUL 2.AYAK YORUMUM 

-Günün tek maiden mücadelesinde son yarışında kendisinden sadece benim değil tüm otoritelerce çok şey beklenilen ve muazzam galopları ile koşuya gelen ancak starttan 10 boy geç çıkıp koşuya hiç bir şekilde adapte olamayan kalite safkan 11 SURROGATE bu koşuda yine ilk atım olacaktır . Mesafe bu sefer 2000 starttan 10 boy da geç çıksa eğer çok fazla adapte olmakta sıkıntı yaşamaz ve hemen önlere doğru gelir ise buradakilere virajdan sonra açılın ben geliyorum der ve buradakiler sadece ikincilik mücadelesi yapar zaten Ana tarafından uzuna yatkın pedigrisi ile gözüküyor ilk atımdır . Bu koşuda ki tek rakibi Sea The Stars yavrusu ve ilk koşusunda kendisinden çok şey beklediğim ve bence koşuyu tamamen D.Yıldız’ın sorumsuz binişi ve yol bulamamasından kaybeden safkan bu sefer daha uzayan mesafede ve daha iyi jokeyi ile 11 Surrogate’e en yakın isim olacaktır . Zaten bu iki safkan arasında geçeceğini düşünüyorum koşunun . 

Sıralamam : 11-10

İSTANBUL 3.AYAK YORUMUM 

-Günün en önemli koşusu A 2 koşuda yaşlı rakiplerinin arasında şimdiye kadar ki en güçlü rakipleri ile karşılacak olan 8 BAY EMİR ilk atım olacaktır. Daha önce birçok KV yarış kazanan safkan bu denli bir grupta hiç koşmadı ve böyle Grup atları ile hiç start almadı bakalım gerçekten o kadar kaliteli mi yoksa bir KV atını geçemez mi göreceğiz, lakin daha önce yaşıtlarından Grup koşu kazanıp da geçtiği rakipleri çok fazla ama bu denli kendisinden büyük rakipleri ile hiç start almadı, genç oluşunun avantajını kullanabilecek mi göreceğiz . Artık eski gücünde değil lakin yazılmadan da olmaz 4 GÜMBÜRGÜMBÜR kalitesi ile ikinci atım olacaktır, ben daha burdayım ölmedim diyebilecek mi göreceğiz. 10 MAVİ DALGA eski günlerini aratsa da her zaman yarışın içinde olacaktır, mutlaka kuponlarda bulunmalı . Diğer sıralamam aşağıdadır.  

Sıralamam: 8-4-10-9-1-3-2


İSTANBUL 4.AYAK YORUMUM 

-70 günlük bir arası olsa da mesafenin kısa olması ile buradaki rakiplerine hakim olacağını düşünüyorum, son koştuğu A 3 koşuda hem pistten etkilenen hemde küçük bir rahatsızlığı olan safkan dinlenmiş rahatsızlıklarından arınmış bir şekilde bu koşuya geliyor, daha önce KV yarışlarda ikincilik ve üçüncülük elde eden safkan bu gruptan çok daha üst rakiplerini geride bıraktı, bu gruba hakim olup kazanmasını bekliyorum, bankomdur . 

1 TALİPCAN BANKOM

İSTANBUL 5.AYAK YORUMUM 

-Sahipleri artık bu kadar ikincilik üçüncülük yeter demiş olacak ki yaz sezonu öncesi yarış kazanmak istemiş olacaklar ki hemen Şartlı 4 yarışa kayıt etmişler 2 SANBERK i dilinden en iyi anlayan jokeyi H.Karataş nezaretinde helede uzun mesafede kolay kolay kimsenin geçemeyeceği hele bu grubun hiç geçemeyeceği Sanberk virajdan sonra dış kulvardan artıracağı temposu ile buradaki rakiplerine hakim olup kazanacaktır, Bankom 

2 SANBERK BANKOM 

İSTANBUL 6.AYAK YORUMUM 

-Son yarışında 4 boy geç çıkmasına karşın virajdan sonra dış kulvardan attığı sprint ile rakiplerine bir anda hakim olan 5 HEYAMOLA son yarışında olduğu gibi bugün de ilk atım olacaktır, son yarışında banko vermiştim çünkü kazanacağından hiç şüphem yoktu lakin bugün öyle bir rakibi var ki 3 PAIX 148 günlük bir aradan geliyor ve buradaki rakiplerinden çok üstün bir safkan Son katıldığı G 1 koşuda ufak bir sıkıntı geçirip bir müddet geriye alındı ve 148 günlük aradan sonra ilk yarışına çıkacak kalitesi bu grup ile tartışılmaya bile değmez bu koşuda iki isim öne çıkıyor bunları da söyledim zaten bitmiş ikili gibi benim için biri kazanmasa diğeri kazanır gibi iki safkanda bu grubun üzerinde . 

Sıralamam: 5-3

İSTANBUL 6’LI GANYAN ŞABLONUM 

1.AYAK: H E P S İ 
2.AYAK: 11-10
3.AYAK: 8-4-10-9-1-3-2
4.AYAK: 1 TALİPCAN BANKOM 
5.AYAK: 2 SANBERK BANKOM 
6.AYAK: 5-3 

20.16 krş Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir