31 Mart Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

1. Koşu: Pist ve mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulunduran Maviş, gayet sağlıklı idman görünümü ve grubun uygunluğuyla kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Ufak tefek sorunları halledilen ve hız verdiği çalışmaları olumlu Flashdance ile Bursa’dan moralli getirilen Manzara her an devreye girebilirler. Tırnağının ucuna getirilen Yılankale, KAPALI GÖZLÜK takıldığı sınavında şeytanın bacağını kırabilir. Dereceli uzun galobunda yeşil ışık yakan Liar, bu havasını performansına yansıtması halinde üst sıraları zorlayacaktır. Başarılı bir sezon geçiren Resurrection, muhafaza ettiği güzel durumuyla kaldığı yerden devam etmeye çalışacak.

SIRALAMAM: 6-3-4-2-5-1

2. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı bu pist ve mesafedeki son sınavında, düzlükten sonra bariyer dibinden sıklaştırdığı ataklarıyla kolay bir şekilde liderliği alan Efesli 2.18.99 gibi gayet güzel bir dereceyle kazanmayı bildi. Son kez Erayhan ile birlikte yaptığı 600/41 – 400/27 R sprintinde de kusursuz bir görünüm içerisinde olan safkanın aprantisi tarafından iyi idare edilmesi halinde bir kez daha zaferle ayrılması normal sonuç olacaktır. Formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Acartürk ile aradan sonra gösterişli kazanan Şahnahan favorinin en ciddi takipçileridir. Aradan sonra yarış görerek açıklarını kapatan Uçan Uçan, gelişen kondisyonuyla göz ardı edilmemeli. Bu haftaki hazırlıklarında oldukça iyi gördüğüm Şahinşevket’en her an ters bir koşu gelebilir. Form durumu gayet etkileyici Tutarlı, yabancısı olmadığı piste en küçük bir hatayı affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 2-5-4-3-6-1

3. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak olmasına rağmen uzun süreden beridir muntazam idmanları olan ve yeterli pişkinliği sahip Right Hunter’e güçlü orijiniyle ilk şansı vermekteyim. Her geçen gün artan bir kondisyona sahip Magic Ramper, sonlardaki güçlü ataklarıyla sonuca ulaşabilir. Kısa bir süre dinlendirilen Matchless, mesafe deneyimi bulunan Expressing ve sert gruptaki yarışı kendisine galop niyetine gelecek olan Sinsirella kollanılması gereken diğer safkanlar.

SIRALAMAM: 7-4-6-1-9

4. Koşu: Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu son 2100 metrelik sentetik pist yarışını 2.27.45’lik derecesiyle kolay ve gösterişli kazanan Altepe, sürekli binicisi ve mesafesinde yine çok şanslı. Dişine göre rakipler arasında koşacak olan safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 1 // 2-5

5. Koşu: Olumlu tedavisi ardından çok daha ciddi rakipler arasında katıldığı son iki sentetik pist yarışını da tabela dibinde tamamlayan Şükrü, bu günkü binicisi idaresinde son kez Salı sabahı yaptığı 1000/1.10.8 – 400/26.6 R güzel galobunda fotoya artırarak girmesiyle beğenimi kazandı. Ağır kilodan olumsuz yönde etkilenmediği takdirde gruba üstünlük sağlaması normal sonuç olacaktır. Nejatağa ile birlikte yaptığı sprintinde oldukça iyi gördüğüm Yeşilyol, DİLBAĞI deneneceği sınavında beklentilerin üzerinde bir sonuçla ayrılabilir. Bu kez daha hazırlıklı Semada Yıldız ile istim üzerine getirilen Gezginci kollanılması gereken diğer safkanlar.

SIRALAMAM: 1-7-6-2

6. Koşu: Bu pist ve mesafede iştirak ettiği son iki yarışı da gayet parlak Lifetime, kantarmasını iyi okuyan binicisi ve gayet sıhhatli idman görünümüyle birinciliğin en güçlü adayıdır. Yine bu rakipler arasındaki son koşusunda dikkat çekici bir 4.lük sergileyen ve sonrasında yaptığı 600/36 – 400/23.8 R sprintinde de kusursuz bir görünüm içerisinde olan Adieu’yu kendisini bu kez çok daha iyi tanıyacak binicisiyle en az favori kadar şans verilmesi taraftarıyım. Bu haftaki idman görünümü gayet iyi İpsiz Kız ise bu ikiliden sonra değerlendirmeye alınmalı.

SIRALAMAM: 1-7-3Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir