01 Nisan Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

1. Koşu: Yine bu rakipler arasındaki son 2100 metrelik kum koşusunda, fotoya yakın dış kulvardan iyi bindirerek tatminkar bir 4.lüğe imza atan Reco, güzel hazırlıkları ve başarılı binicisiyle başta şans verdiğim safkandır. Sürekli artan bir kondisyona sahip bulunan ve yarış içerisindeki ciddi rakipleriyle arasında önemli bir kilo farkı bulunan Geçit Yok, kantarmasını iyi okuyan jokeyiyle yine çok şanslı durumda. Gördüğü koşuları ardından tamamladığı hazırlıklarında ortaya koyduğu derecelerle yeşil ışık yakan Creed, bu havasını performansına yansıtması halinde üst sıralardaki yerini alacaktır. Form durumu parlak Skynet, başarılı bir sezon geçiren Demirrıfkı ile aşama içerisindeki Bingöllüm hatalardan yararlanacaklar. 

SIRALAMAM: 3-7-2-1-5-8

2. Koşu: Yine bu tip rakipler arasındaki ilk startında, fotoya yakın orta kulvardan iyi bindirerek oldukça başarılı bir 2.liğe imza atan Kızılkeçeli, gelişen kondisyonu ve edindiği tecrübeyle çok daha iddialı olacaktır. Gücü nispetinde başarılı koşabilen Cımbız, güçlü bir kan hatına sahip Turbostar, formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Emoşcan ile aradan sonra yarış gösterilen Ceylinsu kollanılması gereken diğer şanslı isimlerdir.

SIRALAMAM: 5-4-8-14-12

3. Koşu: Bu pist ve mesafede katıldığı 3 startından 2’sinde zaferle ayrılan Prenses Melek, aynı titizlikle hazırlandığı bu koşusunda da söz sahibi olacaktır. Şimdiye kadar iştirak etiği 5 koşusunda da adından bahsettirmeyi başaran Nice Sun, ilk kez takılacak olan DİLBAĞI  ve bomboş kilosuyla beklentilerin üzerinde koşabilir. Mesafedeki son yarışını kazanan ve sonrasında tamamladığı hazırlıkları gayet iyi Always First, rakiplerinin eksiklerinden en iyi şekilde istifade edecektir.

SIRALAMAM: 1-4-2

4. Koşu: Mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında oldukça başarılı yarışlara imza atan Harunhan, ısrarlı binicisi ve eksiksiz hazırlıklarıyla koşuya ağırlığını koyacaktır. Safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 3

5. Koşu: Koşunun önde yüksek tempoda gittiği son 1400 metrelik kum koşusunu sabırlı bir bekleme yaparak çok iyi değerlendiren Alptuğhan, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla kolay bir zaferle ayrıldı. Yine aynı rakipler arasında koşan safkanı birinciliğin en güçlü adayı olarak düşünüyorum. Aynı koşuda mücadele veren ve bu günkü rakiplerinden Garanti ile gereksiz yere çok erken kapıştığından dolayı 3.lükle yetinen Ağapersen, aynı hataya düşmediği takdirde favoriye zorlu anlar yaşatacaktır. Bu ikilinin ayrım yapılmaksızın yazılması taraftarıyım.

SIRALAMAM: 2-1

6. Koşu: Aprantisiyle uyum sorunu yaşadığı etkisiz son yarışını ölçü almadığım Başyazar, daha önce geride bıraktığı grupta kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Sürekli iyiye giden Dinçbey, kendisine uygun rakipleri bulan Akçeşme, gününde olduğu zaman çok farklı koşabilen Lady Hatun ile bu kez daha hazırlıklı Zatı Şah gözden uzak tutulmamalı. Gönül Avcısı, Kekeç Bey ile Nişanlı Kız sonraki ihtimallerdir.

SIRALAMAM: 9-8-1-2-4-5-11-12Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir