04 Nisan Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

1. Koşu: 4 gün önce katıldığı 2000 metrelik sentetik pist koşusunda, fotoya kadar gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek az farkla tabela dibinde tamamlayan Trakyalı, formunda önemli derecede gelişmeler olduğunu ispatladı. Son sınavına nazaran bir alt grupta start alacak olan safkana başta şans vermekteyim. Yarış içerisinde idaresi çok zor olduğundan dolayı gerçek gücünü bir türlü performansına yansıtamayan Emirsoy, Pazartesi sabahı gerçekleştirdiği 600/38.7 – 400/25 R dereceli sprintinde kusursuz bir görünüm içerisindeydi. Muhafaza ettiği güzel formuyla kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Gücü oranında başarılı koşularla ayrılan Durmuşkardeş, hiçte yabancısı olmadığı piste göz ardı edilmemeli. Kocaeli ve İzmir’deki son koşularında zaman zaman adından bahsettirmeyi başaran Bozdeniz, yarışlarının üst üste gelmesinden olumsuz yönde etkilenmediği takdirde üst sıraları zorlayacaktır. Uzun galobunda pırıl pırıl görünen Güldürgüldür ile idman görünümü iyi Yakutiye zorlu koşuda göz ardı edilmemeli. 

SIRALAMAM: 5-3-2-1-4-6

2. Koşu: Gayet güzel bir istirahat dönemi ardından muntazam idmanda olan ve sentetik piste mücadele verdiği 2 sınavından da zaferle ayrılan White Fire, bu sezon adından sıkça bahsettirecektir. Start verildikten bir süre sonra liderliği alan ve son metrelere kadar Flash Step gibi ciddi bir rakiple nefes kesen mücadeleye girişen Kralsın, hafta başı yaptığı 600/36.4 – 400/23.4 R sprintinde de gayet iyiydi. Güç ve performans olarak bu gruptan farklı gördüğüm ikili arasında en az hata yapan koşunun galibini belirleyecektir. 

SIRALAMAM: 1-2

3. Koşu: Uzun bir istirahat dönemi ardından eksiksiz bir hazırlıktan geçen ve idmanlarında sergilediği derecelerle de göz dolduran Timetosaygoodbye, sınıf olarak bu grubun üzerinde olduğuna inandığım bir kısrak. Nefes yönünden olumsuz etkilenmediği takdirde klasını konuşturacaktır. Aradan sonra katıldığı üç koşusunda da üstün bir performans ortaya koyan Blue Victory, KAPALI GÖZLÜK takılarak gerçekleştirdiği 800/48.8 – 400/24.2 R galobunu el oynatmadan tamamladı. Önde tempolu gidecek olan yarışta, sprint mesafesini ayarlaması halinde koşuya ağırlığını koyacaktır. Koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmasını beklediğim Çıksalın ile 1200/1.14.2 – 1000/1.01.2 – 400/23.4 R galobunda çok farklılaştığını belirtmek istediğim Topango gözden uzak tutulmamalı. Üst üste kazanmayı bilen Katma Değer ile yeni yeni kendini bulmaya başlayan Has koşunun gidişatını değiştirebilecek yetenekteler. 

SIRALAMAM: 6-1-5-4-2-3

4. Koşu: Kendisinden çok daha tecrübeli rakipler arasında katıldığı 1400 metrelik sentetik pist koşusunda, startı ağır alan ve trafik sorunu yaşayarak oldukça zaman kaybeden Buglem, içeriye doğru kayarak yaptığı düzgün ataklarıyla oldukça başarılı bir 3.lük çıkardı. Gelişen kondisyonu ve kendisini bir kez daha tercihleyen başarılı pilotuyla kısrağı ufak bütçeli kuponlara risk edebilirsiniz. Son haftalarda iyi bir çıkış bulan Süreyya Hanım ile Pazartesi sabahı yaptığı turvakar sprintindeki genel görünümü olumlu Demirden favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir. 

SIRALAMAM: 5 // 6-2

5. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı 2000 metrelik Kv-8 sentetik pist koşusunda, düzlükten sonra içindeki Altıncı His ile birlikte birbirlerini sürükleyerek verdiği mücadele sonucunda 2.17.80’lik derecesiyle rakibine çok az farkla kaybeden Kınalı Kuzu’nun kazanan at kadar başarılı koştuğunu söyleyebilirim. Bu tip mesafelerde iştirak ettiği 5 yarışı da birbirinden parlak kısrağı devam ettirdiği güzel durumuyla birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Startla birlikte aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak kazanan Mavi Dalga, ilk kez böylesine uzun bir mesafeye çıkacak olması sorun teşkil etmediği takdirde favorinin adeta gölgesi olacaktır. 

SIRALAMAM: 1-2

6. Koşu: Stilli dışı koşup yarışı önlerde kabullendiği son 2200 metrelik sentetik pist koşusundan tatminkar bir 3.lükle ayrılan Northern West, devam ettirdiği güzel durumu ve idman pistindeki mükemmel görüntüsüyle kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Yarış seçilerek koşturulan formda Let Me Pass ile 800’den gelen Northern West ile 600’de birleşerek gerçekleştirdiği 600/36.2 – 400/24 R sprintinde çok farklılaştığını gözlemlediğim Çeko Dayı favorinin öncelikli takipçileridir. İdmanlarından çok farklı koşabilen Bungalow ve sürekli üzerine koymaya başlayan Goldiniadis her an devreye girebilecek konumdalar. 

SIRALAMAM: 7-9-5-1-2Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir