05 Nisan Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

3. Koşu: Tabela diplerindeki yarışları olumlu Dökerbey, toparlanmaya başlayan Veliahtım, inatçı karakteriyle bilinen Ruat, zaman zaman ters koşan Dinçbey, Kronos ve uygun sıkletiyle Soylukral her ne kadar ön plana çıksalar da, zorlu günün ilk ayağının kapatılması taraftarıyım.

SIRALAMAM: 2-1-6-3-5-8-4-7

4. Koşu: Aradan sonra kumda iki yarış gösterilerek açıklarını gideren Naldo, yatkın olduğu piste başta şans verdiğim safkandır. Sürekli formunu geliştiren Buz Nefes ile bir süre dinlendirilen Gürer sert rakipler. Aşama içerisindeki Oğlum Rüzgar ve çimde farklı koşmasını beklediğim Master Splinter her an devreye girebilecek seviyedeler. 

SIRALAMAM: 5-8-3-6-4

5. Koşu: Hücumda geç kaldığı son 1300 metrelik çim yarışından başarılı bir 2.lik çıkaran formda Gülşeker ile çim performansı üst düzey Madam Eli rakiplerine nazaran çok daha ön plana çıkmaktalar. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 1-6

6. Koşu: İstanbul’dan çok iyi durumda giden ve tam bir çim atı olduğuna inandığım Power Storm’dan etkili bir koşu gelmesini bekliyorum. Buradaki çim yarışları gayet parlak Yoselinda, öndeki kapışmalardan yararlanacaktır. Rakiplerine oranla form olarak bir adım öne çıkan Gün Çiçek, kuponların olmazsa olmazlarından. Sürekli üzerine koyan Agafya, İstanbul’da umduğunu bulamayan Aigrette ile güçlü bir kan hattına sahip Sadabad kollanılması gereken diğer şanslı isimlerdir.

SIRALAMAM: 7-14-12-8-9-13

7. Koşu: Tekrardan sevdiği piste dönen ve buradaki çoğu rakibini geride bırakma başarısı gösteren Tarık Han, sürekli binicisiyle koşuya ağırlığını koyacaktır. Sık aralarla koşan isimler arasında safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 1

8. Koşu: Kumda katıldığı 2 startından da oldukça başarılı ikinciliklerle ayrılan Al Uqsur, orijin olarak çime çok daha yatkın bir isim. Etkili binicisi idaresinde adını birincilikle süsleyebilir. Yeni yeni kendini bulan Aloşum, takı değişikliğine giden Güzel Ecem ile istim üzerindeki Demirnerez favorinin beklenileni verememesi halinde söz sahibi olacaklardır.

SIRALAMAM: 1-2-9-3Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir