06 Nisan Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

1. Koşu: Tecrübeli rakipler arasındaki ilk startında, düzlükten sonra aralardan çıkarak yaptığı düzgün ataklarıyla gayet başarılı bir 4.lükle ayrılan Scooby Doo’nun çok daha hazırlıklığı gireceği sınavında iddialı olmasını bekliyorum. Güzel bir form sıçraması yakalayan One Eye One Heart, tecrübesini konuşturarak şeytanın bacağını kırmaya çalışacaktır. Olumlu tedavisi ardından yine bu tip rakipler arasında katıldığı ilk 1200 metrelik kum koşusunda, sonlarda iyi bindirerek 2.likle yetinen Sunny Life’nin uzayan mesafede çok daha iddialı olmasını bekliyorum. Bu üç safkan arasında en az hata yapan koşunun galibini belirler.

SIRALAMAM: 6-4-7

2. Koşu: Tekrardan istenilen seviyeye gelen ve İzmir çimini çok seven Zaman Yolcusu, güzel hazırlıklarıyla kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Çim performansı gayet olumlu Kışgülü, uygun kilosunun da verdiği avantajla kötü gidişatta dur diyebilir. Üzerindeki durgunluğu atmaya başlayan Kehkeşan, İstanbul’daki son 2.liğiyle dikkat uyandıran Hira, iyi durumunu devam ettiren Seluşka ve yeterli hazırlıklarıyla Babakayra sizlere önerebileceğim diğer şanslı safkanlardır.

SIRALAMAM: 7-13-8-5-10-11

3. Koşu: Yarışı önlerde kabullendiği pist ve mesafedeki son koşusunda, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla jokeyinin kontrolünde liderliği alan Dominogold, 2.03.99’luk derecesiyle kolay bir zaferle ayrılmayı bildi. Muhafaza ettiği formu ve uyum sağladığı binicisiyle yine çok şanslı. Yarış kazanarak moral bulan Crazy Mountain ile gösterişli kazandığı son sınavı ile dikkat uyandıran Teknekaya favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 2-1-4


4. Koşu: 56 kiloyla sabırlı bir bekleme yaptığı son 1900 metrelik kum koşusunda, son viraj dönüldükten sonra bariyer dibinden ataklarını sıklaştırarak Haspolat’an liderliği alan Kararlı, 2.16.62’lik derecesiyle gösterişli bir zaferle ayrıldı. Yine aynı titizlikle hazırlanan ve bu kez çok daha uygun bir kilo ile mücadele verecek olan safkana ilk şansı vermekteyim. Tam bir istikrar abidesi olan Bütünay ve sık koşmasına rağmen istim üzerindeki Eseralp favorinin en yakın takipçileridir. Gününde olduğu zaman farklı koşabilen Vikonya ile formu ışıltılı Erduran kollanılması gereken diğer şanslı isimlerdir.

SIRALAMAM: 5-3-1-2-4

5. Koşu
Bu günkü aprantisiyle katıldığı 1600 ve 1900 metrelik son iki kum koşusunu da gayet iyi derecelerle kolay kazanmayı bilen kalite safkan Şahpazlı, elverişli rakipler arasında yine çok şanslı. Bir kez daha zaferle ayrılacağına inandığım safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 3 

6. Koşu: İzmir çiminde katıldığı 8 startında sadece bir kez geçilen El Asesino, yeterli gördüğüm hazırlıklarıyla kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Aradan sonraki yarışı gayet olumlu Fair Mont, gelişen kondisyonuyla çok daha iddialı olacaktır. Güzel bir hazırlık döneminden geçen Precious Jewel ile koşunun tempolu gidecek olması lehine Love Me Tender gözden uzak tutulmamalı. Bekirim, Write To Ellie ile Ağaçelik kollanılması gereken diğer safkanlar.

SIRALAMAM: 7-1-10-2-6-11-5Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir