14 Nisan Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

2. Koşu: İstanbul sentetik piste gördüğü koşularıyla açıklarını kapatan ve bu kez sevdiği çimde mücadele verecek olan Alderamin, lehine mesafede birinciliğin en güçlü adayıdır. Kum – çim ayırt etmeksizin başarılı koşabilen Erkmen ile kondisyon açığını hızla kapatan Bolvadin favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 11-4-3

3. Koşu: Bursa kumunda iki yarış gösterilerek açıklarını kapatan Demirkapı, gelişen kondisyonu ve bilinen başarılı çim performansıyla kuponlara öncelikli yazılmalı. Adana çimindeki son sınavında, fotoya yakın iyi bindirerek tatminkar bir 2.likle ayrılan Nehro’nun eli kulağında olduğu gözlerden kaçmıyor. Ufak tefek sorunları halledilen kabiliyetli safkan Zegna, yeterli görünen kondisyonuyla üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Oldukça ciddi bir hazırlıktan geçtiği gözlerden kaçmayan Quasar, bu havasını performansına yansıtması halinde söz sahibi olacaktır.

SIRALAMAM: 3-13-10-9

4. Koşu: Hız verdiği hazırlıkları oldukça iyi Arsen Lupen, dinçlik yarışlarını seven isimlerden biri. Uzun bir tedavi dönemi ardından muntazam idmanda olan kalite safkan Cross Fire, dinçlikle klasını konuşturabilir. Koşunun süratli gidecek olması lehine Zümrüthan, İstanbul’da umduğunu bulamayan Dede Taşı ile eküri destekli Black Chinese gözden uzak tutulmamalı. Adana kumunda yarış gösterilen Socrates, çok daha farklı koşabildiği piste her an devreye girebilir.

SIRALAMAM: 2-4-9-5-12-8

5. Koşu: Adana’da bu tip mesafelerde iştirak ettiği son koşularında sürekli adından bahsettirmeyi başaran Özdemir, ciddi rakipleriyle arasındaki kilo farkını lehine çevirerek gruba üstünlük sağlayabilir. Gününde olduğu zaman beklentilerin çok üzerinde koşabilen Hoy Hooy, süratli yapısı ve inatçı karakteriyle favorinin başlıca rakiplerinden biridir. Üzerindeki durgunluğu hızla atmaya başlayan Reborn ile aşama içerisindeki Star Scream kollanılması gereken diğer safkanlar.

SIRALAMAM: 7-4-6-3

6. Koşu: Kendisinden çok daha tecrübeli rakipler arasında katıldığı İstanbul’daki hayatının ilk 2000 metrelik sentetik pist koşusunda gayet başarılı bir 2.likle ayrılan Right Hunter, bu kez çok daha hazırlıklı. Orijin olarak çime çok daha yatkın bir isim olan safkanın koştukça çok daha iyi yerlere geleceğine inandığımdan dolayı günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 8 // 7-10-15-3-6

7. Koşu: Adana’daki son A-3 1700 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra bariyer dibine girerek yaptığı atakları ancak kendisine 4.lük getiren Hafo, tam dişine göre rakipler yanında başta şans verdiğim kısraktır. Çimde katıldığı iki yarışı da gayet parlak Rocket Girl, bu grupla baş edebilecek güçteki Crystal Fiddle ile yeterli kondisyonuyla Let Her Go gözden uzak tutulmamalı. Yarış seçilerek koşturulan Peri Lina, muhafaza ettiği güzel durumuyla yine çok şanslı. Oldukça kabiliyetli bir isim olan Persistance ile DİLBAĞI denendiği son sınavını gösterişli kazanan Malones hatalardan kendilerine pay çıkaracaklardır.

SIRALAMAM: 7-14-5-9-2-13-11Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir