15 Mayıs Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

1. Koşu: Koştukça farklılaşmaya başlayan Mertbaba, sürekli iyiye giden Kılavuzağası, güçlü bir kan hattına sahip Şubartay, ilk startında gayet parlak Bartu ile aşama kaydeden Berbat sırası ile değerlendirmeye alınması gereken isimlerdir.

SIRALAMAM: 7-5-9-1-2

2. Koşu: Beklentilerin çok altındaki son yarışını ölçü almadığım Tetina’nın bir önceki uzun mesafeli koşusu oldukça parlak. Uygun kilosu ve dengi rakipler yanında kuponlara öncelikli yazılmalı. Pist ayırt etmeksizin başarılı koşabilen formda Canözgü, devam ettirdiği formuyla birinciliğin bir diğer güçlü adayıdır. Üst üste kazanmayı bilen Umutçiçeği, eküri destekli Fülane ile yeni yeni kendini bulan Berkuk gözden uzak tutulmaması gereken diğer isimler.

SIRALAMAM: 9-2-4-6-5

3. Koşu: 5 gün önce 61 kiloyla katıldığı 2100 metrelik kum koşusunda Kralarslan’ın gerisinde oldukça başarılı bir 2.lik çıkaran Özayberk, devam ettirdiği güzel durumu ve vasat rakipler yanında birinciliğin en güçlü adayıdır. Kazanacağına inandığım safkanı tek olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 1

4. Koşu: Adana’da gayet güzel bir mücadele örneği sergilediği ilk çim koşusundan başarılı bir 2.lik çıkaran Kırım Güzeli, gelişen kondisyonuyla çok daha iddialı olacaktır. Katıldığı iki koşusunda da adından bahsettirmeyi başaran Burhan Usta, uygun sıkletiyle ekibinin yüzünü güldürebilir. İstikrarlı koşan Zerocan ile formunu önemli ölçüde geliştiren Kapıdağ göz ardı edilmemeli. Üzerindeki durgunluğu atma çabası içerisindeki Ongu, çim performansı etkileyici Star Of Emir, ekibinin çok güvendiği Doğanşah ile DİLBAĞI takan Dundas her an devreye girebilirler.

SIRALAMAM: 10-2-9-5-12-7-3-4

5. Koşu: 5 boy geç çıktığı İstanbul’daki son 2100 metrelik çim koşusundan gayet başarılı bir 4.lük çıkaran Totem, uzun mesafeye çıktıktan sonra başarılı sonuçlarla ayrılan Cricoor ile tekrardan istenilen seviyeye ulaşmaya başlayan Uncained Melody ayrım yapılmaksızın kuponlara yazılmalıdır.

SIRALAMAM: 9-1-10

6. Koşu: Olumlu tedavisi ardından İstanbul’da iştirak ettiği 1900 metrelik çim koşusunda, yarışın her metresinde rakiplerine hakimiyetini hissettiren Superstar, düzlükten sonra yaptığı ciddi ataklarıyla kolay bir zaferle ayrıldı. Devam ettirdiği iyi durumuyla başta şans verdiğim safkandır. Büyük bir hayal kırıklığı yarattığı son koşusunu gücüne ölçü almadığım Keremito ile toparlanma yolundaki King Dadaş en küçük bir hatayı affetmezler.

SIRALAMAM: 7-2-5

7. Koşu: Ufak tefek sorunlarından dolayı aralıklarla koşan kabiliyetli safkan Has Yağız, dereceli galoplarla hazırlandığı koşusunda birinciliğin en güçlü adayıdır. Kazanarak moral bulan Shutka ile aprantisiyle güzel bir uyum içerisindeki Maktayman en ciddi takipçileridir.

SIRALAMAM: 6-3-2

8. Koşu: Her geçen gün artan bir kondisyona sahip bulunan ve tamamladığı hazırlıklarında göz dolduran Alderamin, tam dişine göre rakipler yanında kazanmaya en yakın kısraktır. Safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 7

9. Koşu: Günü zorlu bir koşu ile kapatacağımızdan dolayı bütçenizin el verdiği kadarıyla fazla isme şans vermenizi öneriyorum. Benim sıralamam; Hasan Dayı, Zamantının Kızı, Uçansuvari, Barontay, Turbors, Paramparça, Özdilyalaz ve Zekibaba şeklinde olacaktır.

SIRALAMAM: 3-11-7-1-6-5-4-9 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir