Veliefendi Koşusu’n Özcan Yıldırım ile SERDÜMEN Kazandı
Prof. Aziz Ergin ve Vala Sidar Koşuları’nın da yapıldığı 9 koşulu İstanbul yarış programının en ciddi sınavı olan Veliefendi Koşusu, 4+ yaşlı 11 Arap atının katılımıyla gerçekleşti. Tayral Tutumlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Batuhan Turğul antrenesindeki SERDÜMEN (Tamerinoğlu – Birgican / Çelebi.1) günün başarılı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kupaya uzandı. Triple Crown’ın ikinci halkası olan Niğbolu Koşusu’nu (G1) da galip tamamlayan 4 yaşındaki kır erkek safkan, ilk ayak olan TBMM Koşusu’ndan (G1) yedincilikle ayrıldığı için Üçlü Taç şansını kaçırmıştı.

Çim pistte 2800 metre mesafede koşulan koşunun ikincisi Akın Sözen’le start alan CEVHER (Bilgin – Mahsuse.45 / Albatur) oldu. Anadolu Tarım İşletmesi Koşusu (G2) galibi ALTINCI HİS (Özgünhan – Serengül / Sergen) jokeyi Gökhan Kocakaya ile üçüncülükte yer alırken, Ahmet Çelik idaresindeki Kosova (G2) ve Vali (Bursa) (G3) Koşuları galibi ATMACA BEYİ (Gobakbey – Yıldız Türe / Haberbatur) de tabelayı tamamlayan isim oldu. Al at geçen yıl da bu koşuya katılmış ve üçüncülük elde etmişti.

450.000 TL birincilik ikramiyesi verilen Veliefendi Koşusu’nda kazanan SERDÜMEN için bitiriş derecesi 3.13.29 olurken, farklar 7 Boy – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.


SİZİN DE TAHMİN VE GÖRÜŞLERİNİZİ ALTTAKİ YORUM KISMINA BEKLİYORUZ...İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*