26 Ekim Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

1. Koşu: Son metrelere kadar nefes kesen bir mücadeleye giriştiği geçtiğimiz haftaki 1900 metrelik Kv-7 çim yarışından başarılı bir 3.lük çıkaran Civantay, biraz daha kısalan mesafede ve kantarmasını iyi okuyan binicisiyle favori olmayı hak ediyor. Mükemmel durumunu aynı titizlikle devam ettiren Arhanbey ile üzerine gidilmeden bir yarış gösterilerek açıklarını kapatan Taşralı favorinin en yakın takipçileri olacaklar. 

SIRALAMAM: 1-2-4

2. Koşu: Gününde olduğu zaman çok farklı sonuçlarla ayrılabilen Şahin Tepesi, sık koşmasına rağmen yarışın tempolu gidecek olması lehine Gezegen, istim üzerine getirilen Montego ile bu haftaki hazırlıkları gayet iyi Savaş Atı ayrımsız kuponlara yazılmalı. 

SIRALAMAM: 2-5-1-6

3. Koşu: Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu Bursa’daki son Kv-6 1900 metre mesafeli kum yarışını 63 kiloyla 2.00.63 gibi oldukça parlak bir dereceyle kolay kazanan Hosli’nin bir önceki İstanbul sınavında da hücumda çok geç kaldığından dolayı 2.likle ayrıldığını söyleyebilirim. Yarış yaşamına boyunca sentetik piste katıldığı 5 startından 4’ünde kendisine ilk üçte şans bulan ve sadece bir kez Gr-2 koşusunda az farkla tabela dibinde kalan safkanın mükemmel durumu ve sürekli binicisiyle kazanacağına inandığımdan dolayı tek olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 2

4. Koşu: Beklentilerin çok altında koştuğu son yarışı ardından kısa bir süre dinlendirilen ve tekrardan hız verdiği çalışmalarında kusursuz bir tablo ortaya koyan Efesli, tam mesafesinde başta şans verdiğim safkandır. Her geçen gün artan bir kondisyona sahip bulunan Gümüşkesen ile Perşembe günkü sprintinde göz dolduran Acartürk üst sıralardaki yerini zorlayacaklar. Bursa’daki başarısız son yarışını bir anlam veremediğim Karkamış, süratli yapısı ve inatçı karakteriyle kendisini affettirmeye çalışacak. Formunda gözle görülür gelişmeler mevcut Bütünay, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde yararlanacaktır. 

SIRALAMAM: 7-4-6-5-3

5. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak olmasına rağmen uzun süreden beridir ahırdaşı Vardarsel ile birlikte eksiksiz bir hazırlık döneminden geçen ve ortaya koyduğu derecelerle beğenimi kazanan Bakırcı, bu havasını performansına yansıtması halinde adından bahsettirecektir. Perşembe günkü 400/25.5 R düzlük sprintinde tırnağının ucuna getirildiğini gözlemlediğim Şahımsın, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde gruba üstünlük sağlayabilir. Bu aralar çok farklılaştığını özellikle belirtmek istediğim Uğursel’in yakın takibe alınmasında yarar olacaktır. Ufak tefek sorunları halledilen Akharman ile yeterli bir kondisyona sahip Aljabar kollanılması gereken diğer taylar. Bütçesi olanlar bu zorlu koşuya kapatabilirler de. 

SIRALAMAM: 4-8-9-1-2

6. Koşu: Zor kazanan bir safkan olmasına rağmen etkili formunu muntazam idmanlarıyla devam ettiren Naçal’ın elverişli rakipler yanında oldukça ön plana çıktığını söyleyebilirim. Dereceli galopları ve yağan yağmur ile şansının oldukça artığını belirtmek istediğim Karaheves, favorinin bu gün için öncelikli takipçisi konumunda. Toparlanmaya başlayan ve bu kez DİLBAĞI takan Makambo, beklentilerin üzerinde bir sonuçla ayrılabilir. 

SIRALAMAM: 5-4-1

7. Koşu: Hayatının ilk 1200 metre mesafeli çim yarışını sonlarda yaptığı düzgün ataklarıyla lehine çevirmeyi başaran Pastoral Senfoni, son kez ekürisi Evergrande ile birlikte yaptığı 600/36.5 – 400/24.3 R sprintini ahırdaşının dışında el oynatmadan tamamlayarak koştukça çok daha iyi yerlere geleceğini ispatladı. Son koşularına nazaran bir alt grupta mücadele verecek olan Gold Polat ile tekrardan istenilen seviyeye ulaşma çabası içerisindeki Uğur Bubam en küçük bir hatayı affetmezler. Kolay ve gösterişli kazandığı ilk yarışında dikkatleri üzerine çeken Free Turks, kusursuz idman görünümüyle gözden uzak tutulmamalı. 

SIRALAMAM: 5-1-3-4

8. Koşu: Tam bir istikrar abidesi olan ve bu tip mesafelerde mücadele verdiği son koşularında sürekli adından bahsettiren Lions Rose, muntazam idmanlarıyla koruduğu güzel durumu ve dişine göre rakipler yanında ekibinin yüzünü güldürmeye çalışacaktır. Üzerindeki durgunluğu hızla atmaya başlayan Lord Of Darkness ile formunu sürekli geliştirmeye başlayan Babaros favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir. 

SIRALAMAM: 3-5-2

9. Koşu: Çimde şimdiye kadar katıldığı 4 startında da kendisine ilk üçte şans bulan ve oldukça elverişli rakipler yanında ön plana çıkan Beyhanefe’nin dereceli galoplar sergilediği bu piste kazanması normal sonuç olacaktır. Tayı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir