28 Şubat 2019 Beyaz Bayrak İZMİR Altılı Ganyan Tahmini ve Yorumları

Bir not da bu güne düşelim ve tahminlerimize öyle başlayalım. Şablonumuzu neden elden geldiğince küçültüyoruz? Şablonda hiç bir şey yok. Her şey yorumda. Şöyle bir derdim var : Ben koşular hakkındaki düşüncelerimi anlatayım, bildiğim kadarı ile yardımcı olayım ve kupon doldurma işini size bırakayım. Hiç birimiz bu işi tam bilmiyoruz. Önünüze öyle bir şablon ve yorum koyayım ki, at yarışına yeni başlayan bir kişi bile az çok bir fikir sahibi olsun ve üzerine at ekleyebilsin. Bugünkü ekonomik kuponum 1 TL. Büyük kuponum ise benim yatıracağım kupon 24 TL, 1 TL’lik kupon ise sizin. Alın üzerine ne yazıyorsanız yazın. Kısaca… Ben çok bilme iddiasında değilim. Pişmiş yemek servisi gibi bir iddiam yok. Mutfakta birlikte çalışalım, birlikte hazırlayalım diyorum.

1. Ayak : AŞANKIZ son yarışında kazanamayacağını anlayan jokeyi enseye basınca yarışı sonlarda bitirdi, o yarış ölçü değil. Kazanması normal sonuç. BİTİRİM DADAŞ, eğer starttan çıkarsa kazanır diye düşünüyorum. DÖKERLİZ’in son yarışı iyiydi ancak bu gün mesafe 200 metre kısalıyor. Baba WIN RIWER WIN, kısrak babası da UNACCOUNTED FOR olunca, bende küçük bir soru işareti yaratıyor. Kum tırnağını da biraz zayıf buluyorum. Yine de fazla at yazanlar için çarpı atılabilecek bir isim. ALASKA LADY bir yarış gördü. İnanılmaz yol almış. Kaliteli kan hattına sahip KIRMIZI, ve kıpırdamaya başlayan REAL KING ve YAHYAHAN. Bende çok ön plana çıkan BİTİRİM DADAŞ var ancak onun da start sorunu var. Kalabalık geçiyorum.

2. Ayak : Arap yarışları ile pek aram olmasa da, bu koşuda özellikle takibimde olan bir isimden bahsedeceğim. SURKAPI. Son yarışında rakipler sertti. Bir kenara bırakalım, unutalım. Özellikle bu mesafedeki son yarışındaki formunu beğendim. Bu günkü yarışta bu safkanı ön plana çıkaran özellik, sprint mesafesini uzun tutuyor olması ve yarışı ön grupta kabullenerek tempoya ayak uyduruyor olması. Muhtemelen TURGUT USTA belirleyecek tempoyu. SURKAPI onun gardını erken düşürür. Yarışta söz sahibi safkanlar da kısa sprintçi yapıya sahip olduklarından, düzlükte sermayeyi alıp fişi çeker.

3. Ayak : DOMBRA-BAYDÖKER ikilisini ayırmak çok zor. Mesafe 1900, DOMBRA nın lehine kısaldı. Düzlüğü sermayeli dönerse yarışı kopartabilir. Ama Mustafa da bunu biliyor ve atını çok iyi tanıyor. Zevkli bir yarış izleyeceğimi umuyorum.

4. Ayak : Arap yarışları beni yatırdıkça üstüne üstüne gideceğim. Banko hakkımı kullanıyorum. AL ANDAKAR ın karşısında öyle bir grup var ki, tek geçmezsem kapatmak zorunda kalacağım. O nedenle BANKO diyorum.

5. Ayak : GO FOR THE AFTER ın son yarışı harikaydı. Mesafe 1200. Bir önceki yarışında mesafe 1600 dü ve tay bir varlık gösteremedi. Bu günkü yarışı 1400 metre olunca tabii kafanızda şöyle bir soru işareti olabilir. Tay, uzayan mesafede sorun mu yaşıyor? Hayır. After Market yavrusu için zaten uzayan mesafe lehte bir durumdur. O yarışta jokey bir sorun yaşadı, muhtemelen eğeri kaydı ve enseye bastı, yarışı sonlarda bitirdi. Mesafe ile ilgili aklınıza bir şey gelmesin. Yeri gelmişken de söyleyeyim, 1600 metredeki yarışında neler olduğunu yarışı izleyerek görebilirsiniz. Bültenlerde yazan derecelere bakarak göremezsiniz. Zaten her fırsatta yarışsever arkadaşları uyarırım. Sakın ola yarış derecesi ve galoplara bakmayın. Zira basılı bültenler yaklaşık 2 milyon yarışsevere ulaşıyor. Bunların yarısı harıl harıl galop ve derece inceliyor. O rakamlara bakarak bu iş olsa, her gün 1 milyon kişi altılı bulur, altılı da 2 TL verir. Galoptan dereceden çıkacak bir şey yok. Hepsi çöp. Bazı yarış yazarları da okurunun karşısına çıkıp atın galobu şöyle, derecesi böyle, banko diyor. Yahu adam dereceyi galobu merak etse açar bülteni bakar, seni niye okusun? Farklı bir şey söyle. Uzatmayalım. GO FOR THE AFTER ın durumu çok iyi. Maidenden çıkması normal sonuç olacaktır. Şablonumda ve kendi kuponumda tek atmayı tercih ediyorum. Ama yıkacaksanız çok isim devreye girer ki bunların başında Sinan ın özel ilgilendiği 1 numara, sahada iyi durumda olan 3 ve 5 numara. Kurtel harasının hiç start almamış tayı.. Böyle uzar gider. O nedenle tek geçiyorum.

6. Ayak : Farkettiniz mi, SEBAHAT kuma çıktığından beri farklılaştı. Ne de olsa VOLGA.2 torunu. Tabii babadan da CAŞ kanı taşıyor. Mesafe bugün biraz kısalıyor ama dert etmiyorum. Zira 1600 de denendi ve nefes açma yarışı olmasına rağmen iyi sonuç alındı. Son üç yarışının hepsi de iyiydi. Üstüne koya koya geliyor. SERTAY yavrusu olmasına rağmen kısa mesafede bile çok iyi işler çıkaran MÜZEKKAR AĞA dan çok iyi bir yarış bekliyorum. Bu koşu ile ilgili bir sıralama vereceğim ancak kalabalık tutulması gereken bir koşu olduğunu düşünüyorum. Tamam favori de kazanabilir ancak safkanların neredeyse tamamı çok istikrarsız ve çok formda olmayan isimler.

Altılı Ganyan Şablonum

9 / 1.10.8.3.5.7
5 / 3.2
1.2
2
2
8.7.4.5.3.6.13.12

1 TL / 24 TL

Bol Şanslar

Saygılarımla


SİZİN DE TAHMİN VE GÖRÜŞLERİNİZİ ALTTAKİ YORUM KISMINA BEKLİYORUZ...6 yorum

 1. Emeginize saglik ben sizi hep izliyorum ,masallah cok iyisiniz. Gercekten parali sitelerden bile daha yaralisiniz..Ufak tefek yakaliyoruz sayenizde.. Verdiginiz emege Saygilarimi sunarim..Cunku at yarisi takip etmek .At izlemek ,yaris yaris bakmak cok buyuk emek ister.. Basarilar diliyorum. Bizde atlarin icindeyiz yillardir.

 2. Nacizane bir kac yorum da benden :
  1, Ayak : Bitirim Dadas ,iyi start alirsa isi adi gibi bitirir.
  2,ayak: Burada bahsedecegim at cok surprizdede olsa gecen seneki yarislarini iyi hatirliyorum..Bu tip gruplarda ve uzun mesafede Surpriz yapabilir,Gonul Avcisi….
  3.ayak: Dombra cok sansli bu yarista ,bana gore tek rakip son yarisini cok gosterisli kazanan ve beni izlemeye devam edin dercesine kazanan Akgun Reis olur.
  4,ayak:Evet Al Andakar bu gruptan ustun bir at kabul..Sanci yuzde 60 civarinda bence ama yarisa bir bakalim Demirpoyrazimda bu sefer M.cicek var som yarista azda olsa zorladi Al andakari..Birde serdumen kardesi var untmayin Karamih.
  5.Ayak..wallla baktim baktim cikamadim en son neye karar verdim//1.2.3.4 baska at yamayacagim.
  6.ayak: Ya o kadar yazdik simdi millet sormayacakmi kimi tek cikardin kardesim..Ahanda simdik soyluyorum ,son ayakta Gokhan Gokceye guvenerek Sprint mesafesini iyi ayarlayacagini dusunerek 2-Daimon BANKOOOO.
  At kosar baht kazanir herkese boi sans.

 3. Sen doğru bildiğini paylaş kardeşim yararlanmak isteyen alır yararlanır..Bu ülkede eleştiren pek çoktur lakin çoğunun içi boştur! Emeklerin için binlerce teşekkür ederim..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*