9 Şubat 2019 Beyaz Bayrak İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini ve Yorumları

1. Ayak: BLUE VICTORY için öncelikle şunu belirtmeliyim ki, sınıf olarak kumaşı bu gruptan çok farklı ve daha büyük beklentiler ile yetiştirildi. Özellikle kısa ve orta mesafe kum pistte kan hattının tipik özelliklerini sahaya koyan VICTORY GALLOP tayının annesi her ne kadar çim ağırlıklı koşturulmuş olsa da onun da kan hattı takip edildiğinde kum ağırlıklı bir orijin karşımıza çıkıyor. Son olarak çimde kazanarak geri çekilen safkan, gücünden ve formundan herhangi bir şey kaybetmiş görünmüyor. Yüksek sezonda adından çok bahsettirmesini beklediğim safkan, sonlarda alıştığımız o güçlü sprinti ile kazanabilir. Yarışın gidişatına baktığımda, sonlarda yapacağı sprinte karşı koyacak bir tek isim görüyorum, RÜZGAR. Esasında BLUE VICTORY nin sprintine karşı RÜZGAR zayıf kalır ancak, avantajı aradan sonra yarış görmüş olması. Ben yine de BLUE VICTORY yi alternatif banko olarak öneriyorum.

2. Ayak: Programda 2 maiden koşusu haricinde tek bir İngiliz yarışı olduğundan dolayı zorunlu olarak maiden koşular benim için ön plana çıkıyor ve en az birisini hedef yapmam gerekiyor. Zaten çok dikkatimi çeken bir tay olduğundan bu koşu hedefim olacak. STRATA dan bahsediyorum. Çim sezonunda bir yarış gösterilip geri çekilen taya bir yarış gösterildi ki, o yarışta tayı çok beğendim. Uzun süredir start almamış ve henüz 3 yaşına girmiş bir tay için, 1500 metre gibi hatırı sayılır bir mesafede, baştan sona yarışın tüm yükünü taşımış ve yarışın hiç bir yerinde mücadeleden kopmamış olmak az şey değil. Yarışın sonlarında çok güçlü gelen INVINCIBLE BABY nin güçlü sprintine boyun eğip gardı düşen safkan, buna rağmen çok iyi bir yarış çıkarttı. Zaten o koşuyu kazanan INVINCIBLE BABY, bir sonraki yarışında çok daha üst düzey safkanları geçti. Gördüğü bu yarıştan son yarıştan sonra çok farklılaşan tay, artan nefesi ve tecrübesi ile maidene veda etmeye hazırdır. BANKO.

3. Ayak: Bu koşuda önceliği, bu gruptan fazlası olduğuna inandığım ULUBATUR ilk atım olmakla birlikte, günün en zor yarışlarından biri olduğunu düşündüğüm bu koşuyu biraz kalabalık tutmak istiyorum. En yakın rakipleri KAIZBERT tayları ÇELİKMAN ve FATİHAĞA dır. Bu koşuyu büyük şablonumda kapatıyorum. Ciddi endişem var bu koşu ile ilgili. Zaten arap yarışlarına hep mesafeli durmak istiyorum. Çok ciddi ikramiyeleri hep arap yarışlarından kaybediyoruz. Bu söylediklerim, bundan sonraki 2 koşu için de geçerlidir.

4. Ayak: Yine sıkıntılı bir arap yarışı. Bu koşuda hangi at kazansa benim için sürpriz değil. Birbirlerini geçme kapasitesinde isimler bir arada. Şablonumda bir sıralama vereceğim tabii ki.

5. Ayak: Yine bir arap koşusu.

Kazanamasa da hep iyi koşan CAMGÖZ, son yarışında güçlü rakibi BAĞLAM karşısında etkisiz kalmıştı. Bu kex kazanabilir. Son günlerde farklılaşan ŞEPŞEKER, Kurtel ekürisi GÜNYELİ, ve çok iyi bir ahır bakımı ile HAaNIM HANIM bu ayakta mutlaka yazılması gereken isimlerdir.

6. Ayak: Gruba baktığımda en hazır vaziyette gördüğüm ÇAĞRI, İstanbul a geldikten sonraki ilk yarışında gereksiz yere önde sert tempo kurup gücünü harcayınca, arkadan gelen sert sprinte teslim oldu. O yarışta, tayın önceki yarışlarına göre nasıl bir form sıçraması yaptığına şahit oldum. O yarışından sonra da idmanlarında üzerine koyan tay için, bu tip taylara çok iyi binen bir jokey tercih edilmesi de isabetli. Gruptan farklı formu ile perdeyi kapatır.

Altılı Ganyan Şablonum

4 / 6
9
10.7.9 / 5.4
9.6.7.1.4.5.8.2.3
1.6.5.2
5

8 TL / 21 TL

Bol Şanslar

Saygılarımla


TAHMİNLERİNİZİ ARTIK ANDROID UYGULAMAMIZ ÜZERİNDEN DE KOLAYLIKLA YAPABİLİR, DİĞER KULLANICILARLA ETKİLEŞİME GİREBİLİRSİNİZ... DETAYLAR VE ANDROID MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*