9 Şubat 2019 Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

1.AYAK: İştirak ettiği son 1500 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, düzlükten sonra dışındaki Hidden Jewels ile fotoya kadar verdiği nefes kesen mücadele sonucunda adını birinciliğe yazdırma başarısı gösteren Aslan Koçum, iyi durumunu muntazam idmanlarıyla devam ettiriyor. Pist ve mesafede gayet parlak koşuları bulunan safkanı başarılı binicisiyle günün teki olarak öneriyorum. Alternatif teki olanlar ve bu ayağa at yazmak isteyenler ise; güzel bir form sıçraması gösteren Caruso, denk rakipler arasında start alan Rüzgar, yeterli çalışmalarıyla Blue Victory ve bu tip mesafeleri iyi koşan El Gambo dörtlüsünü değerlendirebilirler.

2.AYAK: Her geçen gün artan bir kondisyona sahip bulunan ve bu haftaki çalışmalarında oldukça sıhhatli gördüğüm Başok, gelişen kondisyonuyla kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Kısa bir istirahat dönemi ardından ciddiyet kazandırdığı idmanlarında sürekli üzerine koymaya başlayan Kayı Beyi ile takı değişikliğine giden Derin Diyar favorinin öncelikli takipçileridir. Bu kez pisti çok daha iyi tanıyacak olan Strata, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalıdır.

3.AYAK: Üst üste kazandığı son koşuları ardından gerçekleştirdiği 1400/1.39.8 – 1000/1.09.4 – 400/26.6 R dereceli galobunu el oynatmadan tamamlayarak oldukça beğenimi toplayan Zazahasan, başarılarına bir yenisini ekleyebilecek güçte olduğunu ispatladı. Uzun mesafeye çıktıktan sonra üstün bir performans ortaya koymaya başlayan Özekan ile pist ve mesafedeki son sınavını gösterişli kazanan Bir Ömür ihmale gelmezler. Koşunun önde muhtemelen tempolu gidecek olması şansını yükselten Çakıryusuf, sonlardaki ataklarıyla sonuca ulaşmaya çalışacaktır. Sentetik piste katıldığı iki yarışı da etkileyici Karatepeli, devam ettirdiği güzel formuyla göz ardı edilmemeli. Hızla istenilen seviyeye ulaşan Çelikman, bu kez DİLBAĞI takan Fatih Ağa ve kondisyonunu sürekli geliştiren Ulubatur zorlu koşuda her an devreye girebilirler. Bahattin ile Deniz Köpüğü geniş kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir de…

4.AYAK: 63 kiloyla yine bu rakipler arasında katıldığı son 1400 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlükte trafik sorunu yaşadığından dolayı oldukça zaman kaybeden Cankurtbey, bu metrelerden sonra dışarıya doğru açılarak yaptığı düzgün ataklarıyla gayet başarılı bir 4.lük çıkardı. Son koşularına nazaran önemli bir kilo verdiği gözlerden kaçmayan safkana başta şans vermekteyim. 1000/1.08.5 – 400/27.8 HR galobunda formunu geliştirmeye başladığının izlenimlerini veren Reisoğlu ve kantarmasını tanıyan pilotuyla mücadele verecek olan Öncüpınar en küçük bir hatayı affetmezler. İnatçı yarış karakteriyle bilinen Kazdağı, mesafesinde kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Kazanarak moral bulan Sahipbey, stilli rakiplere rağmen gözden uzak tutulmamalıdır.

5.AYAK: Çok erken yürüdüğü son 1500 metre mesafeli sentetik pist yarışında, fotoya yakın dışından oldukça diri gelen Bağlam’a direnemeyerek 2.likle yetinen Camgöz, aynı hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olduğu takdirde gruba üstünlük sağlayacaktır. Yarışın tüm yükünü çektiği ve koşunun ilk 1000’ni 1.05.57 gibi çok ciddi bir tempoyla geçtiğinden dolayı istenildiği gibi artıramayarak tabela dibinde bitiren Karasultan, bugün aynı hataya düşmeyerek sermayeli gitmesi halinde bir nefeste bitirebilecek seviyeye ulaştığı gözlerden kaçmıyor. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.

6.AYAK: Start çıkışında faullere maruz kalan ve adapte olmakta da zorluk çekince bir anda ön grubun çok gerisinde kalan Captain Morgan, düzlükte anca toparlanıp yaptığı güçlü ataklarıyla ciddi bir ara kapatarak kendisine 4.lükte şans buldu. Gayet sağlıklı idman görünümü ve edindiği tecrübeyle çok daha iddialı bir sonuçla ayrılmasını bekliyorum. İdmanlarındaki havasını bir türlü performansına yansıtamayan Çağrı, bilinen üstün süratiyle bir solukta bitirme uğraşı verecektir. Gördüğü yarışı ardından bu aralar çok değişen ve 800/48.5 – 400/23.5 R galobunda yeşil ışık yakan Honorable, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır. Ufak tefek sorunları halledilen Börü, yeterli gördüğüm çalışmalarıyla dinç gireceği sınavında üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Start sorunundan dolayı gerçek gücünü performansına yansıtamayan Comandat, aşama içerisindeki Orabella ve gücü oranında ters koşabilen Melodica sürpriz uğraşı verecekler.

ALTILI GANYAN

7
2-5-10-9
1-3-2-6-4 // 7-9-10-5-8
2-1-6-5-7
1-4
3-5-6-2


TAHMİNLERİNİZİ ARTIK ANDROID UYGULAMAMIZ ÜZERİNDEN DE KOLAYLIKLA YAPABİLİR, DİĞER KULLANICILARLA ETKİLEŞİME GİREBİLİRSİNİZ... DETAYLAR VE ANDROID MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*