1 Mart 2019 Beyaz Bayrak KOCAELİ Altılı Ganyan Tahmini ve Koşu Yorumları

“Son dakikada VOLKANIMSIN adlı safkanın koşmayacağı bilgisini aldık. Son ayakta yarışın gidişatı tabii ki değişecektir. Öndeki tempoda ARNAVUT un ön plana çıkmasını bekliyorum. Her ne kadar banko önerdiğim atın işi biraz daha zorlaşsa da, şablonumda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Yeni yarış gidişatında da aynı başarıyı sağlamasını bekliyorum. Ayağı yere düz bassın. Saygılarımla. ”

1. Ayak : Yarış karakterleri çok ta oturmamış tayların bu koşusunda tabii ki ön plana çıkan nokta uzun mesafe. KUZEY HAMZA, son yarışında zayıf rakiplerinin yanında da olsa mesafede kazandı. Zaten kan hattı uzun mesafeye yatkın ve çok kaliteli. Bölgenin başarılı jokeyi ile favorimdir. Yine uzuna yatkın olan ve sert gruptaki son yarışını ölçü almadığım RHYTHM CHOREOGRAP umut vaat eden bir tay olup favorimin en ciddi rakibidir.

2. Ayak : Arap atlarının koşularını az atla geçmeye çalışıyorum biliyorsunuz. Zaten burada son yarışında takibe aldığım bir isim var. YENİ KRAL. O günkü yarışını kazanamasa bile daha iyi bir yerde bitirebilirdi. Yarışın ilk birkaç yüz metresinde sürekli sahanın ortasında gezindi durdu. 1000 direğinde de tampon yedi, daha doğrusu rakibinin üzerine yürüdü. Düzlüğe kadar bu gereksiz aksiyon kayıpları olmasaydı yarışı daha iyi bir yerde bitirebilirdi. Tabii ki bunlar her yarışta olabilecek şeyler. Ancak benim asıl dikkatimi çeken şey, safkanın önceki yarışlarından farklı olarak aksiyonlarının çok rahatlamış olmasıydı. Özellikle iç bariyere tutunduktan sonra çok düzgün aksiyonlar verdi. Sıkıntılarından arınmış. Çok farklılaşmış. Yine aynı mesafeye çıkan safkan, bu kez ekürinin arap atlarına çok iyi binen aprantisi Zülfikar biniyor. Bence isabetli karar. Safkan yarışın başından itibaren iyi bir yer tutup ta ikili mücadeleden uzak tutulursa, şu anki patlama yapmış form durumu ve sahadaki pırıl pırıl görüntüsü ile bu grubu geçmesi normal sonuç olur. Alternatif bankomdur.

3. Ayak : MISS BALKAN inanılmaz form tuttu. Özellikle bu pist ve mesafede çok başarılı. Son yarışında gruba göre çok kaliteli rakibi QUENN OF PROTI karşısında yapacak çok şeyi yoktu. Bu gün için grup çok uygun. Ancak bu koşuyu tek geçmek istemeyenler için, CORAL ROSE, mesafedeki son yarışında varlık gösteremese de grup sertti, ölçü değil. Kan hattı düzgün, potansiyeli var. Son yarışlarını sermayeli kazanan ve sermaye miktarları soru işareti olan iki isim, REAL QUATRO ve MISS SERITANA değerlendirilebilir.

4. Ayak : Hem araplar hem de maiden. TUMBUL YALAZ ve ŞAHIMSIN mesafedeki başarısıyla tabii ki gruptan ayrı duruyor. Ekonomik kuponlar için yeterli olabileceğini düşünüyorum. Formu gelişmekte olan ve mesafede denenmemiş tayları ise geniş kuponuma yazıyorum.

5. Ayak : Bu koşudaki yarış gidişatı falan artık klasik hale geldi. Sürekli birlikte koşan ve yarışlarını ezberlediğimiz safkanlar için benim notum, YILDIZHAN STAR’ın düzlükte tempo üzerine vererek devirlenmesi ve Kocaeli son düzlüğünün kısa olması nedeni ile bir handikap oluşturması. Bu anlamda rakibine erken hamle yapmasını beklediğim BEHRAMKALE’yi bir tık önde tutuyorum.

6. Ayak : Bence günün en zor yarışı olacak. Ve ben, zaten çok zor olan programı rahatlatmak adına, risk alıp bu koşuyu hedef yaptım. VOLKANIMSIN tempo kurup kaçacak, bu bir gerçek. VOLKANIMSIN’a yarışın neresinde hamle geleceği ise yarışın kazananını belirleyecek. Başlayalım. WEST GROVE dan bahsedeceğim. Yarışı önlerde, VOLKANIMSIN ın hemen ardındaki grupta kabul edecek. Safkanın en dikkat çekici özelliği bence düzlük direnci. Özellikle Kocaeli pistinde bu nokta ön plana çıkacak. VOLKANIMSIN her ne kadar tempoyu taşısa da devrini son düzlük başından itibaren artırmaya başlayacak. Ve onu bozmaya aday bir WEST GROVE var. Düzlük başından itibaren vermeye başlayacak, çünkü Kocaeli düzlüğü oldukça kısa. Burda iki önemli konu ön plana çıkıyor. Birincisi öndeki temponun gardının düzlük başından hemen sonra düşmesi, diğeri de WEST GROVE un uzun tutabildiği sprinti ile kısa sprintçi rakiplerine karşı kuracağı üstünlük. Tabii bunları yapmak için de biraz tecrübe. Genelde aprantiler ile start alan safkan, bu gün Gökhan ile sahaya çıkacak. Bu avantajı ile Kocaeli nin perdesini kapatır.

“Lütfen büyük paralar harcamayın bu işe. Büyük kupon yapmak istiyorsanız bile, bir kaç arkadaş bir araya gelerek yapın. Bütçenizi hayatınızı güzelleştirmek için harcayın, at yarışı için değil. Sevgiyle kalın.”

Altılı Ganyan Şablonum

4.5.1.3
4 / 6.5.10.2.3.9
1
5.4 / 1.6.3.2
2.1
10

1.1 TL / 24 TL

Bol Şanslar

Saygılarımla


SİZİN DE TAHMİN VE GÖRÜŞLERİNİZİ ALTTAKİ YORUM KISMINA BEKLİYORUZ...1 yorum

  1. Son ayakta VOLKANIMSIN isimli safkanın koşudan çıkartılması belki yarış gidişatını değiştirecek ancak bankomuzu değiştirmeyecektir. Saygılarımla.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*