26 Haziran 2019 Beyaz Bayrak İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini ve Analizleri
1. Ayak : GÖKHAN EFE, son kum yarışında çok sert grupta start aldı, üstüne bir de startta titizlik yapınca tamamen etkisiz kaldı. Bir önceki yarışında mesafe çok kısaydı. Ondan önceki yarışı ise istediği mesafede, 1900 deydi. Zaten ölçü alabileceğim koşu da odur. Orada ikincilik çıkarırken geçtiği rakipleri handikap yarışlar koşuyor ve bazıları da handikap kazanmış durumda. Safkanın bu gün start alacağı mesafe 2000 metre ve bence en ideal mesafesi. Sentetikte ilk kez start alacak olmasına rağmen, baba kardeşlerinden ve kısrak babasından dolayı sentetiği yadırgamayacağını düşünüyorum.

2. Ayak : Çok istikrarlı olmayan isimlerin bir arada olduğu bu koşuda GERGİN ve DALOĞLU biraz öne çıkıyor olsa da, bütçe elverdiğince kalabalalık tutulmalı, mümkün ise kapatılmalıdır diye düşünüyorum. Zira, gruba baktığımda kazanamaz diyebileceğim isim yok. Sıralamam şablonumdadır.

3. Ayak : CURTARALO son yarışını kazanırken aksiyonları düzgündü, çok beğendim. Favorimdir. BLACK WASP a aradan sonra yarış gösterildi. Bu mesafede her zaman iddialı. Form tuttu. SCIFO ya tekrar Kocakaya yazıldı. Zor bir safkan ve iyi bir idare istiyor. Kocakaya ile üçüncü şanslı isim. MAGIC RAMPER iki yarış gördükten sonra sahada yol aldı. Gökhan tekrar biniyor. Gruptann eksiği yok. Zor geçecek bir yarış olacağını düşündüğüm bu koşuda VANCOUVER ve FARİLYALI yı da yazıp diğer ayağa geçiyorum.

4. Ayak : ALBERTO, bu grupta kesinlikle farklı bir yere koyabileceğim bir isim. Sentetik pistte kazandığı yarışın ardından bir yıl geri çekilen safkana Ankara da bir yarış gösterildi. O yarış nefes açma anlamındaydı. Ankara da yaptığı idmanlarında yeterli kondisyona ulaştı ve eski günlerine döndü. Kum pistte start aldığı 11 yarışında yalnızca, üstüne çok gidilmediği ilk yarışında tabela dışında kalan safkan 6 sını da kazanmıştı ki, çoğu çok sert gruplarda. Zaten ara vermeden önce 3 tane yarışını üst üste kazanmıştı ki, üçü de kupalı yarıştı. Özellikle orta mesafe kum pistte bu rakiplerine oranla farklı bir yerde olan safkanın gruba göre gelirinin düşük olması ( 457.000 ) sizi aldatmasın zira henüz 4 yaşında ve tam 1 yıl yarış yaşamına ara verdi. Ankara dan süper hazırlıklarla gönderilen safkanın bu pist ve mesafede, bu rakiplerini zorlanmadan geçmesini bekliyorum.

5. Ayak : Genelde Gr yarışlarda görmeye alışık olduğumuz MERİH, 6 ay süren tedavisinin ardından 2 yarış gördü ve sahada ciddi yol aldı. İdmanlarında eski parlak günlerine dönüş sinyali veriyor. Ekürü avantajı ile ilk isim. HERGELE, EFESLİ ve MY SULTAN, yazacağıım diğer isimler.

6. Ayak : CAMGÖZ nihayet kazanabileceği grubu ve pist/mesafeyi bir arada denk getirdi. Heyecanı son ayağa taşımak isteyen arkadaşlara alternatif banko olarak önerebilirim. SIRILSIKLAM ve NARŞERBETİ ilk rakipleridir. ZORMÜZEYYEN, SÜNDÜS SULTAN ve BONJOUR EL SAMAWİ, sürpiz uğraşı verir.

Altılı Ganyan Şablonum

6
3.4.1.6.8.7.2.5.9
4.5.8.9.10.6
4
9.3.4.2
5 / 9.11.8.3.1
15 TL / 91 TL


TAHMİN VE GÖRÜŞLERİNİZİ ALTTAKİ YORUM KISMINA BEKLİYORUZ...İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*