8 Ekim 2019 LiderForm DİYARBAKIR Altılı Ganyan – Yedili Plase Tahminleri, Takı Değişiklikleri
UZMANIN GÖRÜŞÜ ANALİZLERİ VE TAHMİNLERİ

**** UÇAN MATRA, geçen hafta bir yarış koştuktan sonra yaptığı düzenli hazırlıklarında artan formu olduğunu belli eden tay, edindiği koşu tecrübesi ile bu kez farklı bir yarış sergileyebilir, benden söylemesi.

**** KILAVUZ AĞASI, son iki yarışını da kazanarak ne denli formda bir isim olduğunu gösteren safkanın koşuları üst üste gelmesine rağmen lehine mesafede bence göz ardı edilmemelidir.

**** DEHİBE HANIM, kayıt olduğu andan itibaren ahırlar bölgesinden ve kondisyonerlerden sinyalli olan kısrak, her geçen gün üzerine koyduğu formu ile bence dikkate alınmalı.

8 EKİM 2019 DİYARBAKIR YARIŞLARINDA TAKI DEĞİŞİKLİĞİ YAPARAK DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN SAFKANLAR

ATILGAN KIZ : Kapalı gözlük ve kulaklık ile koştuğu yarışı ardından dilbağı ilave olmuştur.

ESTE BELLA : Dilbağı ile koştuğu yarışı ardından takı takmayacaktır.

GÜLNUR : Kapalı gözlük ve kulaklık ile koştuğu yarışı ardından kulaklık çıkarılmıştır.

PATOZ : Kapalı gözlük ve kulaklık ile koştuğu yarışı ardından kapalı gözlük ve kulaklık çıkarılmıştır.

UJJVALA : Kapalı gözlük ile koştuğu yarışı ardından takı takmayacaktır.

WHITE LEGEND : Kulaklık ile koştuğu yarışı ardından dilbağı ilave olmuştur.

CRANBERRY QUEEN : Kapalı gözlük ile koştuğu yarışı ardından kulaklık ilave olmuştur.

FLYING LION : Takı takmadan koştuğu yarışı ardından dilbağı ilave olmuştur.

POSITION POWER : Kapalı gözlük ve kulaklık ile koştuğu yarışı ardından kulaklık çıkarılmış, dilbağı ilave olmuştur.

ÜNLÜ KARTAL : Kulaklık ile koştuğu yarışı ardından takı takmayacaktır.

DARK GUARDIAN : Kapalı gözlük ve kulaklık ile koştuğu yarışı ardından kapalı gözlük ve kulaklık çıkarılmıştır.

DEUCALION : Kulaklık ve dilbağı ile koştuğu yarışı ardından dilbağı çıkarılmıştır.

BENİM RÜYAM : Kapalı gözlük ile koştuğu yarışı ardından kulaklık ilave olmuştur.

FERZİNE : Kapalı gözlük ve kulaklık ile koştuğu yarışı ardından kulaklık çıkarılmış, dilbağı ilave olmuştur.

İLKAYKIZI : Takı takmadan koştuğu yarışı ardından kulaklık ilave olmuştur.

SEÇKAYA : Kapalı gözlük ve dilbağı ile koştuğu yarışı ardından dilbağı çıkarılmıştır.

ALANGOYA : Kapalı gözlük ve kulaklık ile koştuğu yarışı ardından kapalı gözlük çıkarılmıştır.

ÇATAK SULTANI : Kapalı gözlük ile koştuğu yarışı ardından takı takmayacaktır.

GÜNDOĞARKEN : Kapalı gözlük ile koştuğu yarışı ardından dilbağı ilave olmuştur.

REMİLİKIZ : Kapalı gözlük ile koştuğu yarışı ardından takı takmayacaktır.

SAYGINGÜZELİ : Kapalı gözlük ve dilbağı ile koştuğu yarışı ardından kulaklık ilave olmuştur.

ALTILI

5.3.2.8.1.4.10.7
4.3.11/2.1.7
2.1/3.4
9
1/3
4.11.6/1.9

YEDİLİ PLASE

4
5.3.2.8
4.3.11
2.1
9
1
4.11.6

SEYİSBAŞI VE EKİBİNİN TAHMİNLERİ 

1. AYAK: Bir süre ara verdikten sonra geçen hafta bu pist ve mesafede start aldığı yarışında düzlükten itibaren fotoya kadar güzel bir mücadele vererek 1,30,12 ile dikkat çeken üçüncülük yapan (5) KIVIRCIK PRENSES, gelişen formu ile favorim. Elazığ’da 1100’de dördüncülük yapıp son iki koşusunda tabela dışı kaldıktan sonra ilgilileri tarafından bir süre istirahate çekilen (3) GÜZEL ÜNLÜ, canlı idman görünümü ve M.Ünlü ile ikinci şans verdiğim isim. Bir kez start alıp bu pist ve mesafede 1,20,45 ile beşinci olduktan sonra bu yarışı için yaptığı idmanlarında artan form ve kondisyona sahip olduğu görülen (8) UÇAN MATRA, kesinlikle ihmale gelmez. Yarış hayatına bu koşusu ile başlayacak olan Offlee Wild yavrusu (1) ÇAVREŞE, ilgilileri tarafından bu koşusuna fazla acele edilmeden hazırlanıp idman pistinde genel görünümüyle beğenilirken, iddialı isimlerdendir. İlk yarışını Bursa’da çimde koşup beşincilik yapan (4) HEWALROY, hazırlıklarında piste uyum sağlamaya çalıştığı görülürken, ilk kez kumda start alacak olsa da edindiği koşu tecrübesi ve F.Felhan ile bu koşudaki tatlı kaçağımdır. Bir yarış koşup tecrübe ve kondisyon edinen (10) WHITE LEGEND, bu yarışı için yaptığı çalışmalarındaki canlı görünümü ve bu koşusunda DB denenecek olup kuponlara yazılmalıdır.

4. AYAK: Her yarışını bir öncekinden daha etkili koşmaya başlayıp bu pist ve mesafedeki son startında son 200’den sonra yaptığı etkili atağı ve 1,17,73 ile etkili bir ikincilik yaparak formunu bulmaya başladığı görülen (5) EL FUEGO, canlı idman pisti görüntüsü ve N.Altın ile favori atımdır. Her yarışını bir öncekinden daha etkili koşmaya başlayıp Elazığ pistindeki son yarışında 1200’de koşuyu önde kabullenerek numara götüren, koşuyu son 50’ye kadar önde götürmesine rağmen 1,15,18 ile üçüncülük yaparak formunu bulduğunu belil eden (9) AKINŞAH, V.Kızmaz ve seri stili ile El Fuego‘nun en yakın rakibidir. Üç yarış önce Elazığ’da 1200’de 1,15,19 ile Kv-7’de kazanan, ardından 1600’de 63 kilosuna rağmen 1,44,57 ile başarılı bir ikincilik yapıp son koşusunda tabela dışı kalsa da idman pistinde göz dolduran (1) RED REBEL, ağır kilosuna rağmen bu tip mesafeli kum pist yarışlarına olan uyumu ile kesinlikle ihmale gelmez. İki yarış önce Elazığ’da 1200’de ikincilik yapan, son koşusunda bu pist ve mesafede tabela dışı kaldıktan sonra hazırlıklarında göz dolduran ve üçgündür ahırlarda konuşulan (6) TAYLAN HAN, bir diğer şans verdiğim isimdir.

5. AYAK: Elazığ’daki son koşusunu 1200’de starttan çıktığı gibi 1,26,49 ile 6 boyla kazanarak Diyarbakır’a formda gelen ve akşam üstü ahır gezintilerinde iki seyis yedeği tarafından zor zapdedilen (1) AŞKBELASI, lehine mesafede seri stili ve İ.Katı ile tek yazılabilir. Güzel bir form tutup bu pist ve mesafedeki son koşusunu son viraj dönüldükten sonra liderliği ele geçirip bu avantajını fotoya kadar taşıyarak 1,27,34 ile 5 boy farkla kazanan (3) TERK KIZI ve son koşusunu bu pist ve mesafede 1,28,70 ile kazanan (6) UÇAN AVCI‘yı bugün için Aşk Belası‘na rakip olarak gördüğüm koşudaki sürpriz atım ise (12) NURATA‘dır.

6. AYAK: Bu sezon Urfa’da 1400’de 1,38,95 ile kazanan, iki yarış önce bu pist ve mesafede dördüncülük yapıp son koşusunda tabela dışı kalsada lehine mesafede koşan (11) GÜNDOĞARKEN, canlı idman pisti görünümü ve jokeyi N.Altın ile en şanslı isimdir. Son koşusunda 1900’de iç kulvardan yaptığı etkili atağı ve 2,22,49 ile dikkat çeken bir üçüncülük yaparak formunu bulmaya başladığı görülen (9) ŞEVALABLA, müsait kilosu ve İ.Çizik ile Gündoğarken‘in en yakın rakibidir. Son koşusunu 1900’de son düzlüğe çıkıldığında dış kulvara açılıp son 200’de rakiplerine hakim olarak 2,20,79 ile kazanan (4) PARA SAÇAN, bu yarışı için yaptığı hazırlıklarında formunu devam ettirdiği görülürken, ahırlar bölgesinden sinyalli olup itinalı ahır bakımı ve R.Doğan ile kesinlikle ihmale gelmez. Son koşusunda bu pist ve mesafede kalabalık grupta düzlükten itibaren fotoya kadar güzel bir mücadele vererek 1,28,21 ile dikkat çeken dördüncülük yapan (2) LİZGE, artan formu ile aldığım ahır notlarıma göre bir diğer şans verdiğim isim.

ALTILI

5.3.8.1.4.10
3.1/4.11.2.7.13
4/1.2
5.9.1.6
1
11.9.4.2

YEDİLİ PLASE

4
5.3.8
3.1
4
5.9
1
11.9.4

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*